SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 19:50:31' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 19:50:31' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=392checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=19 and campaign_id=392update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661186

Gökcan, O İddiayı Yalanladı

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Bodrum’un il yapılacağı söylentileri ile ilgili “Şu an gündemimizde böyle bir konu yok. Ama takdir Sayın Cumhurbaşkanımızın.” dedi.

Gökcan, O İddiayı Yalanladı

Bir dizi ziyaret için Bodrum’a gelen Gökcan, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen ve partililer ile yeni hastaneyi gezdi. Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gökcan, Bodrum’un il yapılacağı iddiaları ile ilgili “Şu an gündemimizde böyle bir konu yok. Ama takdir Sayın Cumhurbaşkanımızın.” dedi. 

Muğla’nın büyükşehir belediyesi olduktan sonra yeterli hizmet alamadığı iddiaları ile ilgili de konuşan Gökcan, “Bu, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonsuzluğu ve beceriksizliğinden kaynaklanan bir durum. Hemen yanımızdaki Denizli’nin coğrafi yapısı bizden farklı değil. Ama orada bu sorunlar yok. Mesele Muğla’nın coğrafi yapısının zor olmasından, Muğla’nın büyük olmasından değil, Muğla’yı yöneten kişilerin beceriksizliği ve vizyonsuzluğundan kaynaklı. Bodrum’un şehir içindeki o yolların halini görüyorsunuz. Yazın Yalıkavak’a gittim, yolda büyük çukurlar var. Bodrum’u yönetemeyenleri büyükşehiri yönetme ihtimalleri zaten yok. Büyükşehiri yönetemeyenlerin de iktidara gelip Türkiye’yi yönetmeye talip olmalarını trajikomik buluyoruz.” dedi. 

ANJİYO HİZMETİ BAŞLIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaretlerinde, Koca’nın 150 yatak kapasitesi bulunan hastanedeki yatak sayısının 200’e çıkarılacağının müjdesini verdiğini söyleyen Gökcan, şu anda ilçede sadece özel bir hastanede verilen anjiyo hizmetinin, yeni hastanede de verilmeye başlanacağını dile getirerek “Anjiyo bölümümüz hazırdı, sadece anjiyo cihazının gelmesini bekliyorduk. Sayın Bakanımız talimatı verdi. Artık vatandaşlarımız anjiyosunu burada yaptırabilecek. Hastanemize ayrıca 15 doktor atandı. Önümüzdeki günlerde eksik branşlar da gelecek. Eski hastane de ağız ve diş sağlığı merkezi yapılacak. Mumcular tarafına 112 Acil Sağlık merkezi açılıp bir ambulans konulacak.” dedi. 

“BÜYÜKŞEHİR KAMULAŞTIRMA YAPMADIĞI İÇİN DERE ISLAHLARINI YAPAMIYORUZ”

Bodrum’daki sel taşkınları ile ilgili DSİ’nin dere ıslah çalışmaları yaptığını söyleyen Gökcan, DSİ Aydın Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet İskender’i de telefonla aradı. Mehmet İskender, telefon görüşmesinde Bodrum’da yürüttükleri çalışmalar hakkında şu bilgileri aktardı:

“Bodrum’daki 18 dere ve yan kollarının projeleri hazır. Fakat hepsinde kamulaştırma ve yer teslimi sorunu var. Büyükşehir uhdesinde. Hepsini Büyükşehir Belediyesi’ne yazdık ama Büyükşehir Belediyesi, hiç birinin kamulaştırmasını yapmıyor. Kamulaştırma olmadan ıslahları yapamıyoruz. Mülkiyet haktır, vatandaşın arazisine hiçbir şekilde giremiyoruz. Önce Büyükşehir Belediyesi imar kanunu ile bunu çözecek, yer teslimini yapacak, biz de ıslahları gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda kamulaştırma sorunu olmayan Torba’daki derelerin ihalesini yaptık. Yılbaşından sonra inşaatına başlıyoruz. Derelere 4 adet tersip bendi yaptık. Bodrum merkezden geçen Gökçeler Deresi üzerine de sel kapanı inşaatına başladık fakat su dolacak kısmında antik mezarlar çıktı. Şimdi orada kurtarma kazısı yapılıyor. Çalışma bittikten sonra biz de kaldığımız yerden devam edeceğiz.”