Gökmen, Karakaya’daki İnşaatı Sordu

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a Gümüşlük Karakaya’da yapımı devam eden bir inşaatla ilgili sorular yöneltti.

Gökmen, Karakaya’daki İnşaatı Sordu

Açıklamasına geçen hafta, Bodrum Belediyesi'nin bazı ulusal basın kuruluşlarına ne kadar ödeme yaptığı ile ilgili sorularını hatırlatarak başlayan Gökmen, bu kez de Gümüşlük Karakaya'da sahiplerinin CHP yönetiminde olduklarını iddia ettiği bir inşaat ile ilgili sorular yöneltti. Gökmen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bugün de bizleri hayrete düşüren bir inşaat ile ilgili bazı sorularımız olacak. Bu fotoğraflar Gümüşlük Karakaya’da yapımı devam eden bir inşaata ait. Bu inşaat CHP yönetimindeki bir kişinin eşi ve mahalle temsilcisi olan bacanağının eşine ait. Bu arazi toplam 5 bin metrekare ve tarla niteliğinde. Kanuna göre bu araziye en fazla 120 metrekarelik inşaat yapılabilir. Bu bilgileri verdikten sonra Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’a sormak istiyoruz. Sayın Aras;

1-) Bu inşaatın CHP yönetiminde olan bir kişinin eşi ve bu kişinin mahalle temsilcisi olan bacanağının eşine ait olduğu doğru mu?
2-) Bu inşaatın arazisinin niteliği tarla mı? Eğer tarlaysa yasaya göre toplam kaç metrekarelik inşaat yapılabilir?
3-) Hali hazırda devam eden bu inşaat, toplamda kaç metrekare?
4-) Bu inşaat için Bodrum Belediyesi’nden bir izin alındı mı? Alındıysa nasıl bir izin alındığını Bodrumlu hemşerilerimizle paylaşır mısınız?
5-) Bu inşaat ile ilgili Tarım Müdürlüğü’nden herhangi bir görüş alındı mı?

Değerli Bodrumlular, Her fırsatta kaçak inşaatla mücadele edeceğini söyleyen Sayın Aras’ın bu sözlerine inanmak istiyoruz. O yüzden yukarıdaki sorularımızı da içtenlikle cevaplayacağını umuyoruz. Bazı vatandaşlarımızın evleri şov yapılarak yıkılıyor ama maalesef bazı kişilerin her türlü kuralsızlığı, kanun tanımazlığı görmezden geliniyor, hatta kendileri kanunsuzluğa teşvik ediliyor. Bizim bunu kabul etmemiz mümkün değil. O yüzden cevap alamasak da ısrarla, inatla sorularımızı sormaya devam edeceğiz. Çünkü AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı olarak Bodrum’da kanunlar çerçevesinde tüm vatandaşlarımıza ayrım yapmadan hizmet verilmesini istiyoruz" dedi.

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Gökmen daha önce de yaptığı açıklamalarda, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz ve CHP'li Belediye Meclis üyesi Kemal Özyurt'u, imar uygulamalarına aykırı inşaatlar yaptıkları suçlamasıyla eleştirmiş ve Başkan Aras'ın yanıtlaması istemiyle sorular yöneltmişti.