'Minareyi Çalan Kılıfını Hazırlar!'

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan'ın, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'in Turgutreis Mahallesi'nde İmar Planlarında 'Sağlık Tesis Alanı'nda kalan yaklaşık 5 dönümlük arazinin, Büyükşehir Belediyesince konut alanına çevrildiği iddiasına verdiği yanıta Osman Gökmen'den "minareyi çalan kılıfını hazırlar" diyerek yanıt verdi.

'Minareyi Çalan Kılıfını Hazırlar!'

CHP İlçe Başkanı Karahan'ın asıl sorulara yanıt vermek yerine vatandaşı detaylara boğan laf kalabalığı yaptığını ifade eden Gökmen, Halil Karahan’a verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı:

“CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, sormuş olduğumuz sorulara bugün kendince bir cevap vermiş ama bu cevap hiç kimseyi tatmin etmemiştir. O yüzden ısrarla Sayın Karahan’a soruyoruz;

Halil Karahan, “Minareyi çalan kılıfını hazırlar” misali açıklamanızı okuduk. Maalesef bu açıklamanız Bodrumlu vatandaşlarımızın kafasını karıştırıp, doğru bilgiyi ört bas etmekten öteye geçmeyen çok basit, bir o kadar da komik bir açıklama. Bakın sorumuz çok net! Bir kere daha soruyoruz; Turgutreis’te ki bahse konu arsada imar değişikliği yapıldı mı, yapılmadı mı? Bu sayede arsa sahibine bir anda milyonlarca liralık rant sağlandı mı, sağlanmadı mı? Peki bugün Gündoğan’la ilgili yapmış olduğumuz açıklamalara ne diyorsunuz?

Laf kalabalığı yaparak gerçeklerin üzerini örtmeye çalışmışsınız. Bu şekilde vatandaşlarımızın kafasını karıştırarak kendinizi haklı çıkarmaya çalışmayın. İnanın bu basit numaralara karnımız tok. Ayrıca hemen her açıklamanızda Bodrum Devlet Hastanesi, DSİ ve Yalıkavak yolundan başka hiçbir şeyi eleştiremiyorsunuz. Bu sorunlar tüm Bodrum’un ortak sorunu ve herkes gibi bizi de çok rahatsız ediyor. İşte bu yüzden tüm girişimlerimizi yaparak devletimizle birlikte sorunları çözmek için uğraşıyoruz.

O zaman biz de size soralım; “Bodrum tarihinin en büyük yatırımları yapılıyor” diyorsunuz. İyi de;

• 1999 yılından bugüne kadar geçen 21 yılda Bodrum Belediyesi’ni hangi partinin belediye başkanı ve kadroları yönetiyordu? Yoksa CHP değil miydi?
• Bu 21 yılda Bodrum’un hangi sorununa kalıcı çözüm buldunuz? Hangi kalıcı projeyi gerçekleştirdiniz?
• Bu 21 yılda Bodrum Belediyesi’nin bütçesi toplam ne kadardı ve bu bütçenin ne kadarı Bodrum’a yatırım olarak geri döndü?

Halil Karahan, Aslında tüm bu gerçekleri siz de biliyorsunuz. Ama söyleyecek bir şey bulamayınca laf kalabalığı yapıp, gündemi değiştirmeye çalışıyorsunuz. Lafı gevelemek, uzatmak, basit ve komik numaralarla gündem değiştirmek, aklınızca vatandaşlarımızın kafasını karıştırmak için İstanbul’dan, Bursa’dan, Trabzon’dan bahsediyorsunuz! İyi de siz nerede yaşıyorsunuz? Bizim sevdamız, uğraşımız Bodrum’ken siz Bodrum için ne yapıyorsunuz? Bu kadar ucuz numaralar yapıp, insanların size kanacağını düşünüyorsunuz. Bu zamana kadar hep böyle yaptınız ya. Ama boşuna… İnanın tüm sorularımızı, net cevaplar alana kadar sormaya devam edeceğiz. Sakın “nasıl olsa unutulur” rahatlığına girmeyin. Çünkü gerçekleri unutturma gibi bir çabamız asla olmayacak.”