Gökmen, Salvolarına Devam Ediyor!

Son günlerde çeşitli konularda yaptığı yazılı basın açıklamaları ile Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü sert sözlerle eleştiren Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, bu kez de Gündoğan Mahallesi’nde Bodrum Belediyesi şirketinin kafe açmak için kiraladığı ifade edilen yeri gündeme getirdi. Gökmen açıklamasında, Belediyenin kendi işletmesinde kaçak yapılaşma yaptığı iddiasında da bulundu.

Gökmen, Salvolarına Devam Ediyor!

“Kanun herkes için değil midir Sayın Ahmet Aras?” sorusunu soran Gökmen, “Maalesef Bodrum’umuzda yaşanan aksaklıkları bugünlerde sizlerle fazlaca paylaşıyoruz. Keşke bunlar olmasa diyoruz ama özellikle yapılaşma, kaçak yapı konularında çok hassas olduğunu söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’ın, nasıl çifte standart uyguladığını çok üzülerek görüyoruz. Sizlerle paylaşmak istediğimiz son örnek Gündoğan’dan. Bodrum Belediyesi, Gündoğan’da yeni bir belediye cafe açmak için birkaç ay önce sahilde bir yer kiraladı. Bu yerin kiralama hikayesi ve sonrası oldukça ilginç. Zira hem kiralama detayları, hem inşaat süresi tamamen aykırılıklarla dolu” ifadelerini kullandı. 

“Hiç sözü uzatmadan bu yerle ilgili Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’ın cevaplaması ricasıyla bazı sorular sormak istiyoruz” diyen Osman Gökmen, Aras’a şu soruları yöneltti:

“1. Gündoğan’da belediye kafe olarak kiralamak istediğiniz yeri kimden, hangi şartlarla kiraladınız?

2. Bu kiraladığınız yerin bir önceki kiracısı buraya yıllık kaç lira kira ödüyordu, siz belediye olarak kaç liraya kiraladınız?

3. Kiraladığınız mülkün sahibinin herhangi bir yakını ya da akrabasına –mesela zabıta da- herhangi bir iş taahhüdünde bulundunuz mu?

4. Eğer bu kişiyi işe aldıysanız hangi kriterlere göre görevlendirme yaptınız?

5. Kiralamış olduğunuz yerin hemen yanı başında bulunan diğer işletmeler de cafe tarzında. Dolayısıyla belediye olarak bu işyerleriyle rekabet edecek bir kafeyi hangi amaçla açıyorsunuz? Gündoğan’da bu yer dışında çok daha uygun ve rekabet yaratmayacak sahil kenarında yerler varken, sizin bu yerde böyle bir işletme açmanız, aynı statüde ki komşu esnaflara bu zor dönemde bir darbe daha vurmayacak mı? 

6. Belediye kafe yapmak üzere kiraladığınız bu yer toplamda kaç metrekare? Bu yerde herhangi bir kaçak yapılaşmanız var mı? Eğer varsa göreve geldiğinizden beri kaçak yapılaşmayla mücadele edeceğini söyleyen siz, hangi mantık ve vicdanla belediye kafenin kaçağına göz yumuyorsunuz?

7. Yine belediye kafe olarak kullanılacak meskenin hemen yanı başında yer alan büyük market zincirinin mülkü kiraladığınız mal sahibine mi ait? Bu market zincirinin herhangi bir kaçağı var mı? 

8. Milli Emlak Müdürlüğü bu yerle ilgili herhangi bir tahliye ve yıkım kararı aldı mı? Aldıysa kaç metrekarelik bir alan için aldı?

9. Bahse konu yerle ilgili bugüne kadar en çok şikayeti, CHP’li olduğu bilinen kişiler ve CHP üyesi esnaflar, devletin her kademesine yapmıştır. Başta kendi partilileriniz olmak üzere bu yönde aylardır yapılan şikayetlere rağmen bu kanunsuzluğa göz yumup her şeye rağmen inşaata devam ettiniz mi?

10. Eğer size yönelttiğimiz sorular doğruysa her şeye rağmen bu belediye kafe’yi yine açacak mısınız?”

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, açıklamasını “Yukarıdaki sorulara vereceğiniz cevabı merakla bekliyoruz. Zira bugüne kadar başta kaçak yapılaşma olmak üzere her türlü kanunsuzlukla mücadele edeceğinizi söyleyen şahsınızın, söz konusu belediye olunca her türlü kanunsuzluğu ve kaçak yapılaşmayı görmezden geleceğine inanmak istemiyoruz” ifadeleriyle tamamladı.