Gökmen; "Süslü Laflara Karnımız Tok"

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, yaptığı yazılı açıklamada Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı yine sert sözlerle eleştirdi. Gökmen açıklamasında “Bodrum’da süslü laflara karnımız tok” dedi.

Gökmen;

Zaman zaman yaptığı yazılı açıklamalarda Bodrum Belediyesi hakkında sert eleştirilerde bulunan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, CHP’li belediye yönetiminin belediye kaynaklarını sorumsuzca harcadığını iddia ederek “Bodrum’un Dijital Dönüşümü gibi süslü laflarla Bodrum’un yüz binlerce lirasını bir yazılım şirketine, ihaleyle verdiler. Ancak işin tuhafı bu yazılımı İçişleri Bakanlığımız tüm belediyelere birkaç ay içinde ücretsiz sağlayacaktır” dedi. Gökmen, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın “Trafik simülasyonu yaptık” sözlerini de hatırlatarak “Aras yine süslü laflarla güya bu sorunla ilgili çalıştıklarını söylüyor. İyi de bu simülasyon nerede, gören bilen var mı?” dedi. Gökmen çeşitli konularda eleştirilerini sıraladığı yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Aras, Bodrum’da yaşanan çarpıklıkların, susuzluğun, trafik kaosunun, alt yapı sorunlarının ve bozuk yolların hesabını vereceğine her zamanki gibi topu taca atarak şikayet etmektedir. Sayın Ahmet Aras o makamın şikayet değil icra makamı olduğunun ne zaman farkına varacaktır, merak ediyoruz. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’un sorunlarını bilmeyen, hatta Bodrum’u doğru dürüst tanımayan başkan yardımcıları danışman ve yöneticileriyle birlikte Bodrum’un kaosa dönmesine her geçen gün seyirci kalmaktadır. Bodrum Belediyesi’nin kaynaklarını sorumsuzca harcayan CHP’li belediye yönetimi, onca kaynağa rağmen Bodrum’un doğru dürüst hiçbir sorununu bugüne kadar çözememiştir. Sürekli destek bulamadığından şikayet eden Sayın Aras, bugüne kadar hükümetimizden ne istemiştir de alamamıştır merak ediyoruz!

“Bodrum’un Dijital Dönüşümü” gibi süslü laflarla Bodrum’un yüz binlerce lirasını bir yazılım şirketine, ihaleyle verdiler. Ancak işin tuhafı bu yazılımı İçişleri Bakanlığımız tüm belediyelere birkaç ay içinde ücretsiz sağlayacaktır. İçişleri Bakanlığı’nın bedava programı varken yeni programa yüz binlerce lira vermek gaflete düşmek değilse nedir? Bir de hani her ihale canlı yayınlanacaktı, ne oldu da bu ihaleyi yayınlamadan, oldu bittiye getirdiniz? Neden? Bu peşkeşin açıklamasını Bodrum’a nasıl yapacaksınız, sorarız?

CHP’li Bodrum Belediye Başkanı ayrıca Bodrum’un trafik sorununu çözmek için yine yüz binlerce lira harcayarak bir kişiden danışmanlık aldı. Sayın Aras; “Trafik simülasyonu yaptık” gibi yine süslü laflarla güya bu sorunla ilgili çalıştıklarını söylüyor! İyi de bu simülasyon nerede, gören bilen var mı?  Başkan Aras’ı Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızla görüştürdük. Daha sonra Karayolları Bölge Müdürümüzle Bodrum’da buluşturduk. Müdürümüz kendisine çevre yolu ile ilgili sunum yaptı. Sayın Aras projeyi çok beğendiğini söyledi, müdürümüze teşekkür etti. Şimdi çıkmış “çevre yoluna karşıyız” diyor!

Siz ve parası ile dışarıdan tuttuğunuz adamlar hangi mantıklı projenizle bakanlığa akıl fikir ve proje vermeye kalkıyorsunuz? Dün çok beğendiğiniz, teşekkür ettiğiniz projeye bugün karşı olduğunuzu söylüyorsunuz. Kusura bakmayın ama biz hangi Ahmet Aras’a inanacağız? Belediye Başkanlığı makamında oturan bir kişi bu kadar kısa süre içinde kendi içinde böyle çelişirse, Bodrum’a nasıl hizmet edecek, kimi inandıracak? Biz Bodrumlular çoğunlukla çevre yolunu istiyor ve destekliyoruz. Ayrıca biz Bodrumlular musluklarımızdan su akmasını istiyoruz. Siz ise sadece süslü ve göz boyayıcı laflarla aklınızca gündemi değiştirdiğinizi sanıyorsunuz. Ama sadece kendinizi kandırıyorsunuz!

CHP İlçe Teşkilatınız ile birlikte sosyal medyada hangi belediye personelinin ve parti üyelerinin Osman Gökmen’in paylaşımlarını beğendiğiyle ilgilenip cadı avı yapacağınıza, o sosyal medyada en yakınlarınızın dahi artık nasıl yönetiminize isyan ettiğini görün! Tarafınıza gelen yüz binlerce şikayeti görmemezlikten gelebilir, belediyenin kaynaklarını har vurup harman savurabilirsiniz. Ama inanın tüm Bodrumlular artık beceriksizliğinizin, üretemediğiniz hizmetin ve göz boyama çabalarınızın farkında. Biz de farkındayız ama Bodrum’un her geçen gün daha da felakete sürüklenmesine gönlümüz razı olmuyor. Artık yeter! Kendinize gelin. Sizin süslü laflarınıza artık kimse kanmıyor.”