Gökmen'den Protokol Açıklaması

Önceki gün Ankara'da, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün imzaladığı altyapı yatırım protokolü ile ilgili Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'den açıklama geldi. Gökmen, “Güzel Bodrumumuzda bizleri üzen sorunları, devletimiz sayesinde artık yaşamayacağız” dedi.

Gökmen'den Protokol Açıklaması

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında, Bodrum'un İçmeler, Torba, Yalı, Kızılağaç ve Çiftlik Bölgesi Altyapı Yapım İşleri ve İşletme Protokolü imzaladı. Bodrum'un altyapı kapasitesini yüzde 46'dan yüzde 91'e çıkaracak yatırımların Protokol imza törenine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da katıldı.

Yapılan protokol kapsamında; Bodrum'un Torba mahallesinde 2053 yılı nüfus projeksiyonu dikkate alınarak 67.200 kişinin hizmet alabileceği, 2 kademeli olarak toplamda 16 km kanalizasyon şebekesi, 20 km ana kolektör şebekesi ile 6 adet terfi istasyonu inşa edilecek. Bodrum İçmeler’de bulunan İçmeler atıksu arıtma tesisinin kapasitesi etaplı olarak toplamda 37.000 m3/gün’e çıkarılacak. Bodrum İçmeler Atıksu Arıtma Tesisine ait derin deniz deşarj hattı revize edilecek. Bu çalışmaların 2021 sonunda hizmete girmesi planlanıyor.

BODRUM’A YAKIŞIR YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

İmzalanan protokolle ilgili bir açıklama yapan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, AK Parti Hükümeti’nin Bodrum’a yatırımlarının aralıksız devam edeceğini ifade ederek şunları söyledi;

“Devletimiz Bodrum’a önemli yatırımlar yaptı, yapmaya devam ediyor. Bodrum’un on yıllardır en büyük sorunu alt yapıya devletimizin el atması, tüm Bodrumlular olarak bizleri çok mutlu etti. Bu sayede Bodrum’un altyapı sorununun çok büyük bir bölümü artık tarih olacak. Hükümetimizin Bodrum’a yatırımları devam edecek. Güzel Bodrumumuzda artık bizleri üzen sorunları, devletimiz sayesinde yaşamayacağız. Bu büyük projeyi Bodrum’a kazandıracak Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Nuri Ersoy’a çok teşekkür ederiz. Her zaman Bodrum’un hizmetinde olacağız” dedi.