Gökmen'den Şeffaflık Eleştirisi...

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum Belediyesi’nin yaptığı bazı yatırımlarda uygulanan doğrudan temin yönteminde kayırmacılık yapıldığını iddia ederek Bodrum Belediyesini şeffaf olmamakla eleştirdi.

Gökmen'den Şeffaflık Eleştirisi...

İlçe başkanı Gökmen yaptığı yazılı açıklamada ot biçme ihalesi, Tarımsal hizmetler AR-GE tohum merkezi binası ve Peksimet Mahallesi’ndeki lavanta tarlası duvarlarını örnek göstererek, Bodrum Belediyesi yöneticilerinin belli bazı müteahhitlere resmî veya gayri resmî işler verdiğini iddia etti. Açıklamasında özellikle Başkan Yardımcılarından Tayfun Yılmaz'ı hedef aldığı gözlenen Gökmen "Her fırsatta şeffaf yönetimden bahseden Bodrum Belediye yönetimi bu sözünde ne kadar samimi? Aşağıdaki konuları siz değerli Bodrumlulara anlatınca belediye yönetiminin şeffaflık konusunda nasıl sınıfta kaldığını görecek. Bodrum Belediye Meclisi Şeffaflık Komisyonu, Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı satın alma şefliğinin doğrudan temin yöntemi ile yaptıkları alımları inceleyip, Belediye meclisine ve kamuoyuna mutlaka açıklama yapması gerekmektedir" dedi.

Konuyla ilgili vatandaşlardan kendilerine yoğun şekilde şikayet geldiğini ifade eden Gökmen, açıklamasının devamında işlerin verildiği firma sahiplerinin siyasi bağlantıları hakkında değerlendirme ve iddialarda bulunarak çeşitli sorular yöneltti. Gökmen açıklamasını "Bahsettiğimiz konular gerçekten çok önemli ve mutlaka cevaplanması gereken sorular. Her fırsatta şeffaflıktan bahseden CHP'li Bodrum Belediye yöneticilerinden Bodrum Halkı adına acil cevap bekliyoruz. AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı olarak bu konu ve yine aynı şekilde Bodrumlular üzerinden yapılan farklı planların sonuna kadar takipçisi olacağımızı da belirtiriz" ifadeleriyle sonlandırdı.