Gökmen’den ‘Doğrudan Temin’ İddiası

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum Belediyesi’nin doğrudan teminleri ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak “İş ve doğrudan temini alan kişi, her ne hikmetse sürekli aynı kişi. Bu kişi Bodrum Belediyesi’nin çeşitli mahallelerinde fide toplama, toprak çapalama, süt toplama binası yapma, atıl durumda bulunan tuvalet vb binaların restorasyonu gibi işleri alıyor” dedi.

Gökmen’den ‘Doğrudan Temin’ İddiası

“Bir tuhaf doğrudan temin hikayesi” başlığıyla açıklama yapan Gökmen, bahse konu doğrudan temini alan kişinin bir belediye başkan yardımcısının da yakını olduğunu iddia ederek şunları kaydetti:

“Bodrum Belediyesi’ne doğrudan teminlerle ilgili bugüne kadar bazı sorular sormuş, ama tahmin edeceğiniz gibi herhangi bir yanıt alamamıştık. Bugün sizlere anlatacağımız doğrudan temin hikayesini de aslında daha önce sizlerin dikkatine sunmuştuk. Ancak bahse konu iş ve doğrudan temini alan kişi, her ne hikmetse sürekli aynı kişi. İsmi geçmese de kendisinin belirlediği şirketlere verilen doğrudan temin işleri bizleri hayrete düşürüyor.

Bu kişi Bodrum Belediyesi’nin çeşitli mahallelerinde fide toplama, toprak çapalama, süt toplama binası yapma, atıl durumda bulunan tuvalet vb binaların restorasyonu gibi işleri alıyor. Öğrendiğimiz üzere bu kişi, Bodrum Belediyesi’ndeki eski komutan belediye başkan yardımcısının oldukça yakını. Zaten bu işler bu kişiye hep bu belediye başkan yardımcısı tarafından veriliyor!

Doğrudan temin rakamları da öyle azımsanmayacak kadar büyük rakamlar. Bu işlerin hep bu kişiye ya da bu kişinin belirlediği şirketlere verilmesi tesadüf mü? Üstelik bu işlerin yapımı için belediyenin araçlarının kullanıldığı, tüm ekipmanların, hatta yakıtın bile belediye tarafından karşılandığını biliyoruz. Bu konularla ilgili elimizde belgelerimiz mevcut. Şimdi soruyoruz; 

Sürekli aynı kişiye bu ve benzeri işleri vermek neden? Bu kişinin çalışanlarının bu kişinin akrabaları olduğunu biliyor musunuz? Doğrudan temin fiyatlarını nasıl belirliyorsunuz? Bu kişiye ödenen bedellerin çok yüksek olduğunun farkında mısınız? Ayrıca bu kişiye vermiş olduğunuz işler için neden belediyenin araç, ekipman ve yakıtını kullandırıyorsunuz? Bu kişi işi tam bitirmeyince, işin bitmesi için belediye personelini görevlendiriyorsunuz. Bu durum içinize nasıl siniyor? Bu kişinin ithal belediye başkan yardımcınızla nasıl bir işbirliği var? Bodrum’un gelirlerini bu kadar kolay, vurdumduymazca harcamak vicdanınızı sızlatmıyor mu? Bu sorulara elbette ivedilikle yanıt bekliyoruz. Çünkü Bodrum’un kaynaklarını bu kadar kolay harcamak kimsenin haddine değil!”