Gökmen’den Sanayi Sitesi Açıklaması

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Torba Mahallesi’ne yapımına başlanan fakat mahkeme kararı sonrası duran Torba Sanayi Sitesi ile ilgili bir açıklama yaparak “Bu alanın Bodrum’un yeni sanayi sitesi olacağının teminatı bizzat hükümetimizdir” dedi.

Gökmen’den Sanayi Sitesi Açıklaması

Torba Kavşağı’nda yapılması planlanan Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili açılan dava kapsamında bölgede inceleme yapan bilirkişi heyeti, bölge için yapılan İmar Planının şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına ve kamu yararına uygun olmadığı gerekçeleriyle, sanayi sitesi için geçen yıl Temmuz ayında olumsuz rapor verdi. Bu kararın ardından sanayi sitesinin yapımı durmuştu. 

Dün sanayi sitesinin yapılmasının planlandığı yeri ziyaret eden AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca “sanayi sitesi” yeri olarak belirlenen Torba’da bulunan Bodrum Sanayi Sitesi arazisinde incelemelerde bulunduk. Her türlü engellemelere rağmen bu alanın Bodrum’un yeni sanayi sitesi olacağının teminatı bizzat hükümetimizdir. Esnafımıza, gelen tehdit ve vazgeçirme girişimlerine kulak asmamalarını, gönül rahatlığıyla inşaatlarına başlamasını, önlerinde hiçbir engelin olmayacağını, gelecekte de olamayacağını belirtmek isteriz. Bodrum merkezde bulunan sanayi sitesinin altında olduğu belirtilen hipodromun turizme kazandırılması için de Kültür ve Turizm Bakanlığımız çalışmalara başladı.  En yakın zamanda hem yeni sanayi sitesinin hem de hipodromun Bodrum’un hizmetine girmesini dileriz.”