GOLDEN ÇETESİ İSTANBUL’A GİTTİ...

Geçtiğimiz 21 Şubat Günü Bodrum Hayvan Barınağı’na teslim edilen Golden Çetesi,...

GOLDEN ÇETESİ İSTANBUL’A GİTTİ...
Geçtiğimiz 21 Şubat Günü Bodrum Hayvan Barınağı’na teslim edilen Golden Çetesi, İstanbul’a gönderildi.

Bakıcıları kaptan Şenol Özbakan'ın ölümü üzerine Dr. Aylin Yıldız Schwarz'ın bakımını üstlendiği 'Golden çetesi' diye adlandırılan golden retriever cinsi 12 köpek, bir süre sonra çeşitli tartışmalar üzerine Bodrum Hayvan Barınağı yetkilileri tarafından alınarak barınağa konulmuştu. Yaklaşık bir buçuk aydır barınakta bakılan köpekler, Şenol Özbakan'ın kızı Yağmur Özbakan’ın onayıyla İstanbul’da yaşayan hayvansever Işkın Moğol Alçı’nın himayesine verildi.

Bodrum Hayvan Barınağı’na dün gelen iki adet pet nakil aracına alınan goldenlar karayolu ile İstanbul’a götürüldü.

Konu hakkında Kent Haber’e konuşan Muğla Barosu Doğal Yaşamı Koruma ve Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Vahit Çevik, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Şenol Kaptan’ın kızının da onayıyla Işkın Moğol Alçı’nın himayesine verildi. Çünkü kızı hukuken babasının malının sahibi olduğu için Yağmur’un onayıyla Işkın hanımın himayesinde. Hem mekan olarak, hem de maddi güç olarak köpeklere bakabilecek durumda. Kimseden herhangi bir yardım talep etmeden onun tarafından bakılacaklar. Ev ortamında, sevgi ortamında, bizim de takibimizde kontrolümüzde onun tarafından bakılacaklar. Onun dışında çıkan söylentilerin tamamı asılsız iftiralardır. İftiralar atanlar hakkında da hukuki yollara başvuracağız. Biz de komisyon olarak konuyu aramızda tartıştık. Yağmur Özbakan köpeklerin dağılmamasını da istiyordu. Biz tavsiye ettik, kızı da bu tavsiyemize uydu. Yapılan araştırmalar sonucunda Işkın hanımın bu işi gayet iyi yaptığını gördük. Başkan Mehmet Kocadon ile de konuştuk konuyu. Dolayısıyla Işkın hanımın himayesine verildi. Dün de iki tane pet nakil aracı ile İstanbul’a götürüldüler. Onun ücreti de Işkın hanım tarafından karşılandı” dedi.

Vahit Çevik “Golden sahiplenmek isteyenler bana ulaşabilirler. Sokaklarda gezen pek çok sahipsiz golden cinsi köpekler var. İsteyene golden sahiplenmede ben de yardımcı olabilirim” dedi.