Gölköy'den Foseptik Şikayeti Var!

Yaz aylarında Bodrum'da turizmin en hareketli olduğu Türkbükü ve Gölköy Mahallelerinde son günlerde yoğunlaşan foseptik kokuları şikayetlere neden oluyor. Gölköy'de dereye bırakılan foseptiğin de denize karıştığı iddia edildi.

Gölköy'den Foseptik Şikayeti Var!

Gölköy’de halk plajı yanındaki dereye bir süredir foseptik bırakıldığını ifade eden vatandaşlar, derenin denize aktığı bölgede ağır bir foseptik kokusu olduğunu dile getiriyor. Denize girmek bir yana kokudan deniz kenarında bile oturamadıklarını ifade eden vatandaşlar, sahildeki kumların ve taşların da yeşermeye başladığını söylüyor. 

Dün ailesi ile birlikte denize girmek için bölgeye giden Murat Öztürk adlı vatandaş, “Dün 16.00-17.00. sularında Gölköy’de Halk plajının olduğu yere denize gittik. Gölköy Taksi Durağı’nın oradan akan dere yemyeşildi, foseptik kokuyordu. Deniz kenarına gittik, yine ağır bir foseptik kokusu vardı. Deniz kenarında kumlar ve taşlar da yeşermeye başlamış. Dereye bir yerden foseptik bıraktıklarını düşünüyorum. Yetkililerin buna bir önlem alması gerekiyor. Kokudan denize girilmiyor” dedi. 

Öte yandan derede sorumsuz vatandaşların attığı çöpler de göze çarpıyor.