GÖLTÜRKBÜKÜ SEZONUNU ÇOCUKLAR AÇTI...

Turizm sezonunun yavaş yavaş başladığı şu günlerde sanat, spor ve iş dünyasından...

GÖLTÜRKBÜKÜ SEZONUNU ÇOCUKLAR AÇTI...
Turizm sezonunun yavaş yavaş başladığı şu günlerde sanat, spor ve iş dünyasından çok sayıda ünlünün tatil için tercih ettiği Türkbükü beldesi henüz yaz sezonunu açmadı.

Sosyetenin mekanı olarak ünlenen ve her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan Türkbükü’nde sezon öncesi bakım ve tadilat çalışmaları hızla sürüyor.
Beldenin sahil kısmında bulunan kafe, bar ve restoranların iç ve dış kısmında tadilat çalışmaları devam ederken, bölgeye henüz az sayıda yerli turistin geldiği görülüyor.

Bölgede yaşayan yerli halk ise sezon öncesinde boş olan sahilin keyfini çıkartıyor. Özellikle beldede yaşayan çocuklar boş olan iskelelerde denize girerek serinliyor. Göltürkbükü'nün sosyete bölgesi olarak tanımlanan bölümünde denize giren Ozan Ongün isimli çocuk, "Burada tatil yapıyoruz. Buranın sezonu daha açılmadı. Okullar kapandıktan sonra burası doluyor. Şimdilik burası bize kaldı" dedi.

Bektaş Çelik isimli restoran işletmecisi ise sezonun çok güzel geçeceğini ümit ettiklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Biz artık tam olarak hazırız, müşterinin gelmesini bekliyoruz. Bu sene daha da umutluyuz sezondan, beklentilerimiz yüksek. Elimizden geldiği kadar kaliteli hizmet vermeye çalışıyoruz. Şu sıralar çok sakin bir belde. Okullar kapanana kadar buranın çocukları bu beldenin keyfini çıkartıyor, bizde onları keyifle izliyoruz" dedi.

Bu arada boş kalan plajlarda Göltürkbükü sahilinin vazgeçilmezlerinden olan ördekler göze çarpıyor.