GÖLTÜRKBÜKÜ'NDE BELEDİYE PERSONELİ VE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Başkan Mehmet Tosun Göltürkbükü Beldesi'nde hem belediye personeliyle hem de vatandaşlarla...

GÖLTÜRKBÜKÜ'NDE BELEDİYE PERSONELİ VE VATANDAŞLARLA BULUŞTU
Başkan Mehmet Tosun Göltürkbükü Beldesi'nde hem belediye personeliyle hem de vatandaşlarla buluştu. Hiçbir personelin ne yeriyle ne de ekmeğiyle oynamayacaklarını tekrarlayan Tosun, vatandaşlara yaptıkları hizmetleri anlattı, önümüzdeki yerel seçimlerde partilerin bir tarafa bırakılması gerektiğini belirterek, seçmene "Vicdanınızın sesini dinleyin" dedi.

MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, ekibiyle birlikte Göltürkbükü Beldesi'nde ziyaretlerde bulundu, toplantılara katıldı. Göltürkbükü Belediyesi'nin personeli ile bir araya gelen Başkan Mehmet Tosun, belediye çalışanlarına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirterek şunları söyledi;

"Hepinizden Allah razı olsun, teşekkür ediyoruz bir kere. Belediye başkanı arkadaşımıza da aynı şeyi söylüyoruz. Ben bunu söylüyorum, onlar bana ne derse desin arkadaşlar. Hiçbirinizin işiyle, gücüyle, ekmeğiyle, yeriyle oynamak gibi bir düşüncemiz yok, bunlara da inanmayın arkadaşlar. Diğerleri için bir şey söyleyemem ama benim yönetim anlayışımda yok. Bazen, zaman zaman şu spekülasyon yapılıyor: 'Çok çalışıyor'. Çok çalışıyorsak fazla mesaisini ödüyoruz, ben de çalışıyorum, beraber çalışıyoruz. Bakacağız, iş bitmiyorsa, beraber çalışmamız gerekiyorsa, çalışacağız. Zaten şimdi bakın, eskiden biz Konacık Belediyesi olarak ilk bir iki yıl fazla çalıştık. Sonra işler düzelince fazla çalışmaya da gerek kalmadı, normal mesailer yetiyor" diye konuştu.

Harita Mühendisi olduğunu hatırlatarak, Göltürkbükü'nde tapu sorunu olan konutların farkında olduğunu söyleyen Başkan Mehmet Tosun, belediyeciliğin vatandaşı sorunlarını çözmek olduğunu belirtip şöyle konuştu:

"Gölköy'de ve Türkbükü'nde tapu ve imar problemi olduğunu bilen bir arkadaşınızım. 200'ün üzerinde tapusuz yapı olduğunu ve vatandaşlarımızın evlerinde oturmaya devam ettiklerini ama yıllardan buyana mağduriyet yaşadıklarını bilen bir arkadaşınızım. Benim mesleğim harita mühendisliği ve planlamacılık arkadaşlar. Biz bunu Konacık'ta çözdük, burada da çözeceğiz. Vatandaşın tapu problemi çözülecek arkadaşlar."

30 Mart'ta yapılacak seçimlerin yerel yönetim seçimleri olduğunu hatırlatan Başkan Tosun, hala altyapı sorunları tartışılırken parti tercihiyle oy vermenin yanlış olduğunu, bu seçimlerde vatandaşın vicdanının sesini dinleyerek, "Partisi Yok Aday ve Ekip Var" anlayışıyla oy vermesi gerektiğini ifade etti. Tosun konuşmasına şöyle devam etti;

"Bakın ben burada gelip, bütün sorunlar çözülmüş olsaydı yeni projeler anlatmak isterdim ama hâlâ altyapı konuşuyoruz, hâlâ elektrik hatlarını konuşuyoruz, hâlâ yolu konuşuyoruz, hâlâ sahip çıkılamayan tarihi değerlerimizi, hâlâ 12 aya çıkarılamayan turizmimizi konuşuyoruz. Bu bir yerel seçim. Yerel seçimin partisi yok, aday ve ekip var arkadaşlar. Siz belediye başkanı ve ekibini doğru seçmediğiniz sürece, hangi partiden olursa olsun, 5 yıl sonra aynı problemleri, bu noktada yine konuşuyor olarak karşılaşabiliriz. Dolayısıyla hepinizin oyunuza talibiz, vicdanınızın sesini dinleyin" dedi.

Vatandaşların taleplerini dinleyen Tosun tamamen kapalı bir pazar yerinin Göltürkbükü'nün dokusuna uymayacağını söyleyerek, beldeye uygun, bir pazar yeri yapacaklarının sözünü verdi. Kendisinden park isteyen bir çocuğa da, "Yapılacak çocuk parkları artık" diyerek karşılık veren Başkan Mehmet Tosun, baz istasyonlarıyla ilgili şikayetlerini, dile getiren bir vatandaşı, "Bu baz istasyonlarına ben de karşı olan birisiyim. Biz Konacık Belediyesi olarak bununla ilgili meclis kararları aldık, açtırmıyoruz şu anda" şeklinde cevap verdi.