Gönüllüler Sahilde Temizlik Yaptı

Bodrum’da biraraya gelen gönüllüler Bitez sahilinde çevre temizliği yaptı. Gönüllülere sahildeki yerli ve yabancı turistler de alkışlarlar destek verdi.

Gönüllüler Sahilde Temizlik Yaptı

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Taylan Yıldız öncülüğünde bir araya gelen yaklaşık 25 kişi, Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Bitez sahilinde çevre temizliği yaptı. İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber’in de aralarında bulunduğu gönüllüler, yaklaşık bir saat boyunca kendini bilmez kişilerce sahile atılan çöpleri topladı. Etkinlik esnasında sahilde yürüyüş yapanlar temizlik yapan gönüllüler alkışlarla destek verdi. 

Bir çevre gönüllüsü olduğunu dile getiren Taylan Yıldız, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Ben tatil ve annemleri ziyaret için Bodrum’a geldim. Annemler Bitez Mahallesi’nde oturuyorlar. Onların elini öpmeye geldim. Bu arada hazır gelmişken ‘geldiğimiz yeri bulduğumuzdan daha düzgün bırakalım’ düsturuyla bir etkinlik yapalım dedik. Türkiye’nin her yerini gençlerimizle yürüyoruz, onlarla spor yapıyoruz. Onların çevre bilinci, doğa bilinci inanılmaz yüksek. ‘Hadi gençler buluşalım, hep birlikte önce çöp toplayalım, çevremizi güzelleştirelim, ondan sonra da hep beraber akşam sporumuzu yapalım’ dedik. Sağ olsunlar, onlar da çağrımıza uydular. Bugün buradalar. Bu gençler arasında burada yaşayanlar var, tatil için buraya gelenler var. Aynı zamanda sırf bu etkinlik için İzmir Manisa gibi çevre illerden de gelen arkadaşlarımız var.”