Görme Engelliler İçin Kitap Seslendirdiler

Bodrum’da 50 lise öğrencisi, görme engellilerin yararlanabilmesi için 50 adet kitap seslendirdi. Öğrencilere bugün düzenlenen törenle teşekkür plaketleri verildi. 

Görme Engelliler İçin Kitap Seslendirdiler

Bodrum’da 50 lise öğrencisi, görme engellilerin yararlanabilmesi için 50 adet kitap seslendirdi. Öğrencilere bugün düzenlenen törenle teşekkür plaketleri verildi. 

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yanındayım Derneği tarafından “Kitabım Ol” projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında ilçenin farklı okullarında eğitim gören 50 lise öğrencisi, belirledikleri bir kitabı görme engellilerin yararlanabilmesi için seslendirdi. 

Yapılan kayıtlar Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi’ne gönderildi. Kayıtların oradan da genel merkeze gönderileceği bildirildi. 

Seslendirme yapan 50 öğrenciye ise bugün Bodrum Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen törenler teşekkür belgeleri verildi. Öğrencilere ayrıca Cinemarine Sinemaları’ndan bir adet bilet verildi. 

Törene, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummuhan Yurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bodrum Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, Yanındayım Derneği Başkanı Buse Tekgül Gümüş, Gören Kalpler Eğitim Derneği Başkanı Seher Kara Yılmazel, katıldı. 

Törende bir konuşma yapan Yanındayım  Derneği Başkanı Buse Tekgül Gümüş, dernek olarak pedofili, uyuşturucu ve cinsel suçlarla mücadele etmeyi amaç edindiklerini ifade ederek, “Bu çalışmaların haricinde böyle sosyal sorumluluk projeler ile bir farkındalık yaratmaya gayret ediyoruz. Bunun için okullarla, velilerle, çeşitli STK’lar ve aktivistlerle bir araya geliyoruz. “Kitabım Ol” projesi bizim çok önem verdiğimiz ve anlamlı bir çalışmaydı. Bu çalışmayı her yıl her okulda tekrarlamak dileğindeyiz. 50 öğrencimiz, görme engelliler için 50 kitap seslendirdi. Bu göründüğü kadar kolay bir iş değil. Bu gençlerimizle ne kadar gurur duysak az” diye konuştu. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ise çok anlamlı bir projeye imza attıklarını ifade ederek şöyle dedi:

“Bizim için her insan değerli. Biz kurumlarımızı her insanımızın fiziki anlamda kullanabilmesi için dizayn ediyoruz. Tek bir engelli öğrencimiz için araç kaldırıyoruz. Görme engelli öğrencilerimizin de eğitimlerini sürdürmeleri amacıyla Yanındayım Derneği ile güzel düşünceleri protokole döktük. 50 tane genç kardeşim büyük bir özveri ve fedakarlıkla bu kitapları okudular. Bunlar kaydedildi ve ilgili yerlere ulaştırıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Bodrum Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya da “Ben şahsen çok duygulandım. Atatürk’ün çocuklarının ne güzel işler yaptığını gördüm. Projeye katılanları tebrik ediyorum” dedi. 

Gören Kalpler Eğitim Derneği Başkanı Seher Kara Yılmazel de “İnsan evrende yüreği kadar yer kaplarmış. O kocaman yürekleriniz için sizleri tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. 

Törende öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yanındayım Derneği tarafından hazırlanan teşekkür plaketleri verildi. Ayrıca Oasis AVM içerisinde faaliyet gösteren Cinemarine Sinemaları’ndan bir adet bilet verildi. Öğrencilerin öğretmenlerine de çiçek takdim edildi. 

Tören sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.