Gözünü Tenteye Çarparak Kaybetti!

Bodrum’da gece saatlerinde elektrikli scooter ile seyrederken gözünü bir marketin tentesine çarpan 16 yaşındaki genç, gözünü kaybetti. Aile, ilgililer hakkında şikayetçi oldu.

Gözünü Tenteye Çarparak Kaybetti!

Olay geçen 20 Eylül günü Cevat Şakir Caddesi’nde meydana geldi. İşyerinden çıktıktan sonra arkadaşı ile birlikte otogara gitmek için elektrikli scooter’a binen 16 yaşındaki genç, cadde üzerindeki bir marketin gece vakti açık bırakılan tentesine gözünü çarptı. 

Gözünden ağır şekilde yaralanan genç, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bodrum’daki özel hastanelerde müdahale edilen yaralı, aynı gece Muğla’ya götürülerek ameliyat edildi. 

Daha sonraki süreçte ailesi tarafından Ankara’ya götürülen gencin gözü kurtarılamadı. Ailesi, hem market sahibi başta olmak üzere ilgililerden şikayetçi oldu. 

Çocuğu babası Ahmet Yazlı, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Yaşanan olay sonrasında çocuğum gözünü kaybetti. Bodrum, Muğla ve Ankara’ya da gitmemize rağmen maalesef çocuğun gözünü kaybettik. Olayla ilgili suç duyusunda bulunduk. İhmallerden en büyüğü marketçiye ait, gecenin 11’ine kadar bir tentenin açık olması ve bu tente yüksekliğinin hemen hemen bir insan boyu kadar olması. O gün benim oğlumun başına gelen belki başka bir turistin başına da gelebilir. İkinci önemli konu ‘gecenin 11’îne kadar bu tente niye açık diye’ belediye tarafından söylenmemesi. Ayrıca yürüyüş yolu, bisiklet yolu olmamasına rağmen insanların bu elektrikli scooter’ı cep telefonlarına indirdikleri bir uygulama ve kredi kartı ile yaptıkları ödemelerle kullanabilmesi. İnsanların hayatı bu kadar ucuz olmamalı.” dedi.

Yazlı, market sahibi, elektrikli scooter firması yetkilileri ve tentenin o saate kadar açık bırakılmasını denetlemeyen belediye görevlilerinden şikayetçi olduğunu söyledi.