Grafik Tasarım Günleri Düzenlenecek

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nde 2. Uluslararası Bodrum Grafik Tasarım Günleri gerçekleştirilecek.

Grafik Tasarım Günleri Düzenlenecek

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü, salgın döneminin ağırlığını üzerinden atarak eğitimde yüzyüze gerçekleşen eski coşkulu günleri yeniden canlandırma heyecanıyla Uluslararası Bodrum Grafik Tasarım Günleri’nin 2.’sini düzenliyor. 

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Ortakent Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek bu etkinlikte, ulusal ve uluslararası saygın akademisyen ve tasarımcılarla çalıştay, seminer, sergiler düzenleyerek tasarım eğitimini zenginleştirmek; öğrencilere tasarımda yeni bakış açıları ve deneyimler kazandırmak amaçlanıyor. 

Etkinlik kapsamında açılacak Ustalara Saygı: Mengü Ertel sergisi açılışında (10 Mayıs 2022 Salı 16.30), BabaZula müzik grubundan oğlu Murat Ertel ve Esma Ertel “Mengü Ertel’e ithafen” müzik ve performans gerçekleştirecek. 

10-13 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 2. Uluslararası Bodrum Grafik Tasarım Günleri  programı şöyle;

1. Gün (10 Mayıs 2022 Salı) 
Daniele Savasta, Ömer Durmaz, Serdar Benli, Oğuzhan Cengiz ve Ahmet Coka programdaki başlıklarda seminerler gerçekleştirecek. 
Aynı gün Mengü Ertel retrospektif afiş sergisi açılacak (saat 16.30).

2. Gün (11 Mayıs 2022 Çarşamba)  
Daniele Savasta, Serdar Benli, Oğuzhan Cengiz ve Ahmet Coka ile ayrı ayrı çalıştaylar programa göre başlayacak aynı gün Almıla Yıldırım’ın 
Kaligrafi sergisi açılacak.

3. Gün (12 Mayıs 2022 Perşembe) 
Daniele Savasta, Serdar Benli, Oğuzhan Cengiz ve Ahmet Coka çalıştayları programa göre devam edecek. 

4. Gün (13 Mayıs 2022 Cuma) 
Çalıştaylar saat 12.00’da sona erecek, aynı gün saat 14.30’da öğrencilerin üç günlük çalıştayda ortaya çıkardığı tasarımların sunumu Kültür Merkezi Yeşil Salonda gerçekleştirilecek. Hemen ardından saat 16.30’da ise tüm katılımcılara, öğrencilerimize ve destek sağlayan kurum ve kuruluşlara teşekkür ve katılım belgelerinin sunumları yapılacak.

Fakülteden yapılan açıklamada “Öğrenciler yanında, Bodrum’daki reklam ajansları, kurumların tanıtım birimleri ve grafik tasarım alanına ilgi duyan herkesi 2. Uluslararası Bodrum Grafik Tasarım Günleri’ne davet eder, görüşebilmeyi umut ederiz.” denildi.