Grup Yarışması Bodrum’da Yapıldı

Türkiye Halkoyunları Federasyonu (THOF) Grup Yarışması Bodrum’da yapıldı.

Grup Yarışması Bodrum’da Yapıldı

Bitez Spor Salonunda yapılan müsabakalara Muğla, İzmir, Balıkesir ve Manisa'dan 19 takım 450 yarışmacı katıldı. Bodrum'dan ise Karya Çiçekleri ve Ortakent Yahşi Spor Kulübü yarıştı.

Geleneksel düzenlemeli ve geleneksel düzenlemesiz dalda yapılan yarışmaları Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, İlçe Spor Müdürü Oktay Dumruk ile çok sayıda vatandaş izledi. 

İlçe Spor Müdürü Oktay Dumruk, organizasyon ile ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İlçemizde bu tür organizasyonların yapılması çok önemli. Turizm içindeki marka değerine marka katıyor. Halkoyunlarını hem spor olarak, hem kültür temsilcisi olarak tanımlıyorum. Sporcularımızın hepsi ülkemizin tanıtılması, yerelin tanıtılması açısında 2 defa teşekkürü hak ediyor. Bugün yapılan organizasyon 4 farklı ilden 19 takım ve yaklaşık 450 sporcunun katılımıyla gerçekleştiriliyor.”

Yarışmalar sonunda Yıldızlar Düzenlemesiz dalda Manisa Lidya Sanat GSK, Yıldızlar Düzenlemeli dalda Karya Çiçekleri, Büyükler Düzenlemesiz dalda Ortakent Yahşi GSK, Büyükler Düzenlemeli dalda İzmir Egezade Halkoyunları, Gençler Düzenlemeli dalda İzmir Border GSK, Gençler Düzenlemesiz dalda İzmir Kahod GSK, Minikler Düzenlemesiz ve Düzenlemeli dalda İzmir Yaren Halk Dansları birinci oldu.