GTOS İle Yan Etkisiz Kalıcı İyileşme

Bodrum’da faaliyet gösteren “GTOS Bodrum Sağlıklı Yaşam Merkezi”, birçok rahatsızlıkta yan etkisiz kalıcı iyileşme sağlıyor.

GTOS İle Yan Etkisiz Kalıcı İyileşme

Konacık Mahallesi Ziya Gökalp Caddesi’nde bir yıldan beri hizmet veren merkezde uygulanan GTOS Terapi, yumuşak dokularda oluşan akut veya kronik şiddetli ağrı, his, güç kaybı ve hareket kısıtlamalarına neden olan ağrı-spazm ve sürekli sinirsel kilitlenmeleri anında ve kalıcı olarak çözen nöromusküler bir tedavi yöntemi.  Terapistler tarafından özgün patentli bir cihazla deri altına girmeden uygulanan manuel bir teknik olan GTOS'un ameliyat, iğne, ilaç, ışın, elektrik vb. kullanmadığı için masajdan bile daha az risk taşıdığı ifade ediliyor. 

“GTOS Bodrum Sağlıklı Yaşam Merkezi”nde, boyun düzleşmeleri, kanal daralması, fibromiyalji, bel ağrısı, bacak ağrısı, sırt ağrıları, kulunç ağrıları, kireçlenme, spazm, kas ağrıları, sürekli ağrılar ile tendon ve bağ yaralanmaları gibi rahatsızlıklar tedavi ediliyor. 

Bodrum'da faaliyet gösteren merkezin işletmecisi fizyoterapist Murtaza Akdemir, Kent Haber’e GTOS Terapi Merkezi hakkında bilgiler vererek şunları dile getirdi:

“Burada bel fıtığı, boyun fıtığı, kanal daralması, bacağa yayılan siyatik ağrıları gibi rahatsızlıkları tedavi ediyoruz. Kalıcı iyileşmeler sağlıyoruz. Tedavilerimiz tek seans kadar etkilidir. Onun dışında dirsekte, el bileğinde meydana gelen tenisçi dirseği gibi rahatsızlıklara yönelik tedavilerimiz de var. Aynı zamanda bacaklarda menisküs yırtılması, tendon yaralanmaları gibi tedavileri de yapıyoruz. Onun dışında tabiî ki masaj uygulamalarımız da var; gastron masaj, yine kupa masajı, klinik masajlar, medikal masajlar, aromatik yağlarla rahatlatıcı masajlar da yapıyoruz. Daha çok omurga sağlığı üzerine yoğunlaşıyoruz. Ortopedik rehabilitasyon yapıyoruz. Bunun dışında nörolojik rehabilitasyon, felç, hemipleji konularında da çalışıyoruz. Ayrıca GTOS Terapi migren ağrılarında, sürekli baş ağrılarında, kulunç ağrılarında, geçmeyen sürekli fibromiyalji gibi rahatsızlıklarda aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Yan etkilerinden bahsedecek olursak, deride oluşacak ufak kızarıklıklar haricinde herhangi bir yan etkisi yoktur. Hamile bayanlarda, hatta 9 aylık hamile bayanlarda, kronik vakalarda, ameliyat geçirmiş kişilerde veya AKUT ağır hasarı olan kişilerde bile aktif bir şekilde kullanılmaktadır, herhangi bir yan etkisi yoktur” dedi.

Bodrumluların kendilerine olan ilgisinden de memnun olduklarını sözlerine ekleyen Akdemir, şunları kaydetti:

“Bodrum’da gerçekten bize gelen danışanlarımız bu kadar kısa sürede tedavi oldukları için çok memnun kalıyorlar. Zaten GTOS terapi Türkiye’de yaklaşık 100 şubesi bulunan bir kurum. Bodrum’da da bu görevi biz üstlendik. Ayrıca Muğla’da da tekiz. Cihazımızı hem manuel olarak, hem elektronik olarak kullanıyoruz. Onun dışında seansımızın içerisinde yine farklı fizik tedavi metotları da kullanıyoruz” dedi.

Geleceğe yönelik hedeflerinden de bahseden Murtaza Akdemir, sözlerini “Bodrum’da bir bel ağrısı, boyun ağrısı, herhangi bir yaralanma olduğu zaman ilk akla gelen merkez olmak en büyük hedeflerimizden bir tanesi. Çünkü gerçekten tek seansda etkili, hızlı tedavi metotları kullanıyoruz. GTOS Terapi uyguluyoruz, manuel terapiler kullanıyoruz” ifadeleriyle tamamladı.

GTOS Terapi Merkezi fizyoterapistlerinden Gülizar Nur da merkezde uygulanan klinik pilates ve fizyoterapi arasındaki ilişki üzerine bilgiler aktararak şunları söyledi:

“Her sağlıklı birey, sağlığını korumak için pilates yapmalıdır. Ayrıca bel, boyun, diz, kalça ağrısı olan bireyler lordoz, kifoz, skolyoz gibi postür bozukluğu olan kişiler; eklem hastalıkları, kemik erimesi ve daha birçok hastalığa sahip kişiler fizyoterapist eşliğinde pilates yapabilir. Çünkü önemli olan bu hastalıklara ve hastaya göre egzersizlerin modifiye edilmesidir. Bu yüzden fizyoterapist eşliğinde yapılması daha önemlidir” dedi.