Güçbirliği Derneği'nden Bilgi'ye Destek

Bodrum Güçbirliği Derneği’nden geçen hafta göreve başlayan MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi'nin yaptığı birlik çağrısına destek geldi. Bilgi'nin açıklamaları ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yayımlayan derneğin başkanı Serdar Kayhan "ülkesini, vatanını, bayrağını, milletini ve Atatürk’ü seven herkesin ortak paydada birleşerek Bodrum’un geleceği için birlikte hareket etmesi, elzem bir hal almıştır." dedi.

Güçbirliği Derneği'nden Bilgi'ye Destek

Bodrum Güçbirliği Derneği Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı

"Kısa süre önce açıklama yapan, MHP Bodrum İlçe Başkanı Sayın İbrahim Bilgi’nin yapmış olduğu çağrıyı ("vatanına, milletine, bayrağına ve Atatürk’e bağlı tüm parti, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşları") çok yerinde ve isabetli bulmakla beraber destek olduğumuzu da belirtmek isteriz.

Çünkü Bodrum’un sorunları artarak devam ediyor ve artık kaybedecek vakit kalmadı. Çözümleri için de bu coğrafyada yaşayan herkese, hepimize büyük görevler düşüyor. 

Bu dayanışma ruhu içinde, birbirimizi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan bütün ideolojik ayrışmaları bir kenara bırakarak din, dil, kültür, mezhep ayrımı yapmadan tüm sorunların çözümü noktasında Bodrum’un demokratik kültürünü inşa edebilirsek, bu Bodrum’un geleceği olacaktır.

Bodrum halkının da bu anlamda çok büyük bir beklentisi olduğu aşikardır. Dernek olarak tüm üyelerimiz ve komisyonlarımızla Bodrum’un geleceği için Sayın İbrahim Bilgi’nin çağrısında belirttiği gibi, birlik beraberlik içinde çalışmaya hazırız. Bizler de Bodrum’un etkin bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak bu çağrıyı yenileyerek tüm STK ve Odaları bu ortak payda da bir araya gelmeye acilen davet ediyor, bir an önce ortak komisyonlar kurarak çalışmaya çağırıyoruz. Saygılarımızla."