Güllük’te Yeni Halk Plajı Hizmete Girdi

Milas Belediyesi Güllük mahallesine yeni halk plajı kazandırdı. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığına ait olan ve uzun yıllardır atıl olarak duran arazi önündeki alan plaj olarak düzenlenerek halkın kullanımına açıldı.

Güllük’te Yeni Halk Plajı Hizmete Girdi

Yaz sezonu öncesinde sahil şeridinde kalan mahalleleri ele alarak düzenleme ve yenileme çalışmaları başlatan Milas Belediyesi, eski TPAO kamp alanını halk plajına dönüştürdüğü çalışmayı tamamladı. Alanda hummalı bir çalışma gerçekleştiren Milas Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri genel temizliğin ardından, sahile şezlong ve şemsiye yerleştirerek vatandaşların kullanımına sundu.

Yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle Etibank, top sahası ve PTT kampı plajlarında yaşanan yoğunluğu azaltmak ve vatandaşların sağlığını koruma adına yeni plajı düzenleyip kullanıma açtıklarını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Yaz sezonu öncesi çalışmalarımızı sahil mahallelerimizde yoğunlaştırdık. Birçok bölgede mevcut plajların bakımının yapılmasının yanı sıra yeni plaj alanlarını da düzenleyip vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bu plajlardan birini de Güllük’te düzenledik. Arkadaşlarımız yeni halk plajında çalışmalarını tamamladı. Plajımız vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.