GÜLÜMSETEN DENEYLER PROJESİ...

Doğuş Grubunun Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile ortak yürüttüğü ''Gülümseten Deneyler...

GÜLÜMSETEN DENEYLER PROJESİ...

Doğuş Grubunun Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile ortak yürüttüğü ''Gülümseten Deneyler Projesi'' kapsamında Turgutreis'te çocuklara ''kişisel bakım ile ağız ve diş sağlığı'' konusunda eğitim verildi.
Projede görevli aralarında pratisyen hekimlerinde olduğu 12 uzman, çocuklara, tuvalet eğitimi verdi, ellerini nasıl yıkamaları gerektiği gösterdi. Görevliler, çocuklara dişlerin fırçalanmadığı durumda neler olacağını çeşitli deneylerle anlatıp, maketler üzerinde diş fırçalama yöntemlerini gösterdi.

Doğuş Çocuk Proje Sorumlusu Rayka Koronyo Şenbay, Muğla'da bir hafta boyunca bin çocuğa kişisel bakım ile ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim vereceklerini söyleyerek, ''Bu projemize 'Gülümseten Deneyler' adını vermemizin nedeni çocukların deneyerek öğrendikleri ve eğlendikleri bir ortam oluşturmak. Bu güne kadar çeşitli illerde 22 bin çocuğa kişisel bakım ile ağız ve diş sağlığı eğitimi verdik '' dedi.

Turgutreis Belediye Başkanı Ali Server Yazgan da çocuklara yönelik eğitimin verildiği TIR'a gelerek incelemelerde bulundu.