GÜMBET MUHTARI ÖZSERT GÖREVDEN ALINIYOR!..

Gümbet Mahallesi Muhtarı Feridun Özsert mührünü alamadan görevden alınıyor. 30 Mart'ta...

GÜMBET MUHTARI ÖZSERT GÖREVDEN ALINIYOR!..
Gümbet Mahallesi Muhtarı Feridun Özsert mührünü alamadan görevden alınıyor.

30 Mart'ta yapılan yerel seçimlerinin ardından iptal edilen Gümbet Mahallesi Muhtarlık seçimi 1 Haziran günü yenilenmişti. Yeniden sandığa giden seçmenler adaylardan eski belediye meclis üyesi Mehmet Feridun Özsert'i seçmişti. Seçimden sonra muhtar olarak göreve başlayan Özsert'in sevinci ancak 1 ay sürdü. Edinilen bilgilere göre seçim yarışına giren diğer aday Ali Haydar Mansuroğlu Bodrum İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulundu.

Mansuroğlu'nun itirazında Özsert'in geçmiş yıllarda geçirdiği bir adli soruşturmayı öne sürerek yaptığı şikayeti Bodrum İlçe Seçim Kurulu ve Muğla İl Seçim Kurulunca reddedildi. Ancak şikayetini Yüksek Seçim Kurulu'na taşıyam Mansuroğlu'nun itirazı YSK tarafından yerinde bulunarak Feridun Özsert görevden alındı.

Ankara'dan kendisine yazılı tebligatın gelmesini bekleyen Mehmet Feridun Özsert, mazbatasını aldıktan sonra Gümbet Mahallesine hizmet etmeyi beklerken bu yaşananlardan dolayı son derece şaşkın olduğunu söyledi. Özsert kendisiyle yaptığımız telefon görüşmesinde yaşadıklarıyla ilgili şunları söyledi;

"bundan 12 yıl önce Kos Adasından getirdiğim üç şişe alkollü içeceğin işletmemde bulunmasından ötürü kaçak içki bulundurmak suçlamasıyla yargılandım. Adli soruşturma sonunda para cezası aldım. Ben bu olaydan sonra 2004-2009 yıllarında Gümbet'te muhtarlık yaptım. Şimdi diğer muhtar adayı geçmişte yaşadığım bu olaydan dolayı itirazda bulunmuş ve bu itiraz da Yüksek Seçim Kurulu tarafından haklı bulunmuş. Ne söyleyeceğimi bilmiyorum" dedi.

Hakkını sonuna kadar arayacağını söyleyen Özsert gerekli yasal müracaatlarda da bulunacağını dile getirdi.

Edinilen bilgilere göre, Yüksek Seçim Kurulunun Bodrum Kaymakamlığına göndermesi beklenen yazı sonrasında muhtarlık mazbatasının diğer aday olan Alihaydar Mansuroğlu'na verilmesi bekleniyor.