Gümbet Sahilinde Hoş Olmayan Tablo!

Yaz aylarında Bodrum'da turizmin en hareketli olduğu gümbet sahilinde son günlerde yoğunlaşan foseptik kokuları şikayetlere neden oluyor. Gümbet sahilinde bir işletmenin önünde denize akan foseptiğin kokusu hem tatilcileri hemde işletmecileri rahatsız ediyor.

Gümbet Sahilinde Hoş Olmayan Tablo!

Denize bir süredir foseptik bırakıldığını ifade eden vatandaşlar, foseptiğin denize aktığı bölgede ağır bir koku olduğunu dile getiriyor. Vatandaşlar denize girmek bir yana kokudan deniz kenarında bile oturamadıklarını ifade ettiler.

25 yıldır turizm sektöründe olduğunu söyleyen işletme çalışanı Serkan Güveç Kent Haber'e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Turizmin gözde yerlerinden bir tanesi  burası. Burada işletmeler var insanlar burda denize giriyor burada atık suların olduğu gider var. Kanalda sanırım bir patlama olmuş burada lağam kokuyor. Yetkililere ulaştık önlem alacaklarını söylediler fakat insanlar bu kokuyla ve bu suyun denize karışmasıyla denize giriyorlar, hastalığa neden olacak bir durum ve turizmimize yakışmıyor böyle bir durum. Yetkililerden buna bir çare bulmalarını istiyoruz acilen” dedi