GÜMBET ŞANTİYE ALANI GİBİ

Dünyanın turizm cenneti Bodrum'da yaz sezonu başladı, oteller turistlerle doluyor,...

GÜMBET ŞANTİYE ALANI GİBİ
Dünyanın turizm cenneti Bodrum'da yaz sezonu başladı, oteller turistlerle doluyor, ancak binlerce turistin geldiği Gümbet'te yollar tozdan geçilmiyor.

Şantiye alanlarını anımsatan Gümbet'te neredeyse tüm cadde ve sokaklarda belediye ekipleri çalışma yapıyor. Ancak şantiyeyi aratmayan Gümbet'in 15 Mayıs tarihine kadar bitirilmesi zor görünüyor.

Birçok seyahat firmasının getirdikleri turistleri aynı otobüsle Bodrum'dan alarak Marmaris yada Antalya'ya götürdüğü ifade ediliyor. Özellikle turistler tozlu yollarda yürümek zorunda kalıyor.

Tozdan etkilenen sadece turistler değil, hayvanlarda büyük ölçüde zarar görüyor. Önceki gün bir kaplumbağa vatandaşlar tarafından toz içinde telef olmak üzereyken bulunarak güvenli bir yere alındı. Gümbet'te bugünlerde özellikle cadde kenarlarına park edilen otomobiller neredeyse tozdan görünmüyor.

Adnan Menderes Caddesi'nde yaşayan vatandaşlar ise yolların bozuk olması ve aşırı tozlanmasından dolayı serzenişte bulunuyorlar. Vatandaşlar, belediye yetkililerinden de konuyla ilgili hızlı bir şekilde çözüm bulmalarını istiyor. Vatandaşlar, 15 Mayıs'a kısa bir süre kala Gümbet'te yolların zamanında bitirilemeyeceği görüşündeler.