GÜMBET'TE VATANDAŞLARIN ZOR ANLARI

Gümbet mahallesinde Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yürütülen içme suyu projesi...

GÜMBET'TE VATANDAŞLARIN ZOR ANLARI
Gümbet mahallesinde Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yürütülen içme suyu projesi kapsamında döşenen borulardan birisi patlayınca İnönü caddesi sular altında kaldı.

Akşam saatlerinde Gümbet'te yaşanan olayda vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bir iş makinesinin bölgede çalışma yaptığı sırada bir su borusunun patlaması sonucunda biranda göle dönen caddede araçlar ve yayalar güçlükle ilerledi.

Karşıdan karşıya geçmeye çalışan vatandaşlar bir süre yol kenarında mahsur kaldı. Çevredekilerin yardımıyla yoldan geçebilen bir anne, 2 çocuğu ile mahsur kaldıklarını, biriken sular nedeniyle zor anlar yaşadıklarını söyledi. Ayten Kaya adlı vatandaş'su borusu patladı herhalde, ben böyle bir şey görmedim daha önce, Bodrum'un bu altyapı sorunu umarım en kısa sürede çözülür, zor durumda kaldık" diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde bölgemizde yaşanan sel felaketinin ardından, böyle bir olayla karşılaşmaktan dolayı panik yaşayan çocuklar, çok korktuklarını ifade ettiler.

Öte yandan arıza nedeniyle bölgede hizmet veren bazı iş yerlerini de su bastı, bölgedeki esnaf dükkânlarına sandalyelerin üzerine basarak girebildi, su giren dükkânlarını temizlemek için uzun süre uğraştılar.

Daha sonra bölgeye gelen Bodrum Belediyesi Zabıta ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı. Belediyeye ait ekipler patlayan su borusunu onarmak için çalışmalara başladılar.