Gümüşlük Açıklarında Görüntülendi...

Bodrum’da yaşayan Av. Göray Karadut, yaklaşık 2 metre uzunluğunda bir fok görüntüledi. Eskiden Küdür Yarımadasının fok yuvası olduğunu ifade eden Karadut, denizlerimizdeki kirlenmenin bu tür nesli tükenmekte olan hayvanların doğal yaşam alanlarını bozduğuna dikkat çekti.

Gümüşlük Açıklarında Görüntülendi...

İlçeye bağlı Gümüşlük Mahallesinde ikamet eden Av. Karadut, Gümüşlük açıklarındaki Büyük Kiremit Adası civarında bir fok görüntüledi. Yaklaşık 2 metre uzunluğundaki fok, birkaç dakika kıyıda vakit geçirdikten sonra gözden kayboldu. İlk defa bu kadar büyük bir fok gördüğünü anlatan Karadut, “Denizaslanı gibiydi” dedi. 

İlçede fokların yaşam alanının Küdür Yarımadası olduğunu söyleyen Av. Göray Karadut, yarımadadaki arıtma tesisinden Paşa Limanı olarak adlandırılan bölgeye atık su bırakılmasına tepki gösterek "Foku Büyük Kiremit Adasında çektim. Eskiden özellikle Küdür Yarımadası fokların yuvasıydı fakat orada denize bırakılan atık su nedeniyle artık orada fok değil b.k yaşar. Zaten gidenler görecektir, deniz kıyısındaki taşlar atık sudan dolayı yosun bağlamış" dedi.