GÜMÜŞLÜK'TE ANTİK ALANDA YANGIN!..

Gümüşlük Mahallesi'nde antik kalıntılar arasında makilik bölgede henüz belirlenemeyen...

GÜMÜŞLÜK'TE ANTİK ALANDA YANGIN!..
Gümüşlük Mahallesi'nde antik kalıntılar arasında makilik bölgede henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yaklaşık 3 saatte güçlükle kontrol altına alınabilen yangında 6 hektar tarım, 3 hektar ise makilik alan zarar gördü.

Gümüşlük Mahallesi'ndeki Antik Myndos kalıntıları arasındaki makilik alanda, bugün saat 12.00'de henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın başladı. Şiddetli rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangını fark edenler hemen itfaiye ekiplerine bildirdi. Bodrum Belediyesi'ne ait üç vidanjör ve itfaiye aracı yangına müdahaleye başladı. Söndürme çalışmalarına bölgede besicilikle uğraşan vatandaşlar da destek verdi. AYDEM'e bağlı ekipler bölgedeki elektrik akımını keserek önlem aldı. İtfaiyenin yaklaşık üç saat süren çalışmasıyla yangın söndürüldü. Yangında 6 hektar tarım, 3 hektar ise makilik alan zarar gördü. Yangının kesin çıkış nedeninin araştırıldığı belirtildi. Jandarma, yangının çıkışıyla ilgili soruşturma başlattı.

Vatandaşlardan 54 yaşındaki Zeki Güller, "Muhtemelen sigaradan çıkan yangın bir anda büyüdü. Havalar birden ısındı otlar kurudu. Vatandaşların bu konuda daha dikkatli ve duyarlı olması lazım" dedi.


Muhabir: Yaşar Anter