Gümüşlük'te Talan Girişimleri Sürüyor!

1. derece Arkeolojik SİT bölgesi olmasına rağmen, özellikle sahil bandında sık sık yasadışı uygulamalarla gündeme gelen Gümüşlük'te dün gece saatlerinde izinsiz bir girişim daha yaşandı. Bir restoran işletmesinin, gece saatlerinde traktörlerle taşınan ak toprakla sahili doldurarak yükseltmesi tepki çekti. Vatandaşların ihbarı üzerine yetkililer harekete geçti.

Gümüşlük'te Talan Girişimleri Sürüyor!

Edinilen bilgiye göre 1. Derece Arkeolojik Sit Alanı olan Gümüşlük sahilinde faaliyet gösteren bir restoran, sahil kenarını kalaslar ve toprak dolu çuvallarla yükseltti. İşletme yetkilileri, yükselttikleri alanı akşam karanlığında traktörle getirdikleri toprakla doldurdu. Restoranın sahilden yer kazanıp, ilave masa sandalye atmak için gerçekleştirdiği bu eylem, mahalle sakinlerinin tepkisini topladı. İşlemin yapıldığı saatte yapılan ihbar üzerine bölgeye jandarma ekipleri geldi. 

Bugün de Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ile zabıta görevlileri işletme hakkında işlem yaptı. Tutulan tutanağın Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Bodrum İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne iletileceği bildirildi. 

Bölgede geçtiğimiz haftalarda da başka bir işletme sahil bandına beton atmış, Bodrum Belediyesi bahse konu  yapıyı mühürleyerek işlem yapmasına rağmen çalışmaların sürmesi tepki toplamıştı.