Gümüşlük'ün Yüksek Volümle İmtihanı!

Bodrum’un sakinliği ile bilinen mahallerinden Gümüşlük’teki bir mekandan çıkan yüksek ses, mahalle sakinlerinin tepkisini çekiyor.

Gümüşlük'ün Yüksek Volümle İmtihanı!

Gümüşlük sahilinde hizmet veren bir işletmenin müzik sesini gecenin geç saatlerine kadar normalin üstünde açması yaz boyunca yoğun şikayetlere neden oldu. Vatandaşların yaptığı onlarca şikayete rağmen yüksek sesin bir türlü kıstırılamadığı ifade edildi. 

Kent Haber’e konuşan bir vatandaş, "Gümüşlük’te yüksek sesle ilgili denetimler yapıldı, ceza yemeyen işletme kalmadı. Bir tek bu işletme ceza yemedi. Bu işletmenin müziği, sahilin her yerinden duyuluyor fakat bir yaptırım yok. Ben belediye içerisinde bir tanıdıkları olduğunu düşünüyorum. Şikayet edilip ses ölçümü yapılacağı zaman haberleri oluyor. CİMER’e de şikayetler yapıldı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Gümüşlük’ün sessiz bölge olacağını dile getirmişti ama alakası yok" şeklinde konuştu. 

NTV'nin Ege Bölge temsilcisi Gazeteci Merih Ak ise mahallede yaşananları çektiği video ile sosyal medya hesabı üzerinden yayınladı. Ak, paylaşımında tepkisini "Burası Gümüşlük sahili. Onlarca işletmeyi bir işletme müziğiyle teslim almış durumda. Şikayetler iletildi. Herkes sorumluluğu birbirine atıyor. Belediye, jandarmaya, jandarma çevre korumaya topu attı. Çözüm bekliyoruz." ifadeleriyle dile getirdi.