GÜNEŞ YÜZÜNÜ GÖSTERDİ AMA…

Tüm yurdu etkileyen soğuk ve yağışlı hava bölgemizde gece sıfır derecelere kadar...

GÜNEŞ YÜZÜNÜ GÖSTERDİ AMA…
Tüm yurdu etkileyen soğuk ve yağışlı hava bölgemizde gece sıfır derecelere kadar düşen soğuk şeklinde kendini hissettirirken, bugün güneş yeniden yüzünü gösterdi.

Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Bodrum'da hava sıcaklığı gün içerisinde 10 derece olarak ölçülüyor. Güneşli hava nedeniyle vatandaşların sahillerde yoğunluk oluşturduğu gözlendi. Bazı vatandaşların soğuğa rağmen güneşi fırsat bilerek denize girdiği, bazılarının da çocuklarıyla birlikte parklarda oyunlar oynayarak vakit geçirdiği objektiflere yansıdı.

Parkları dolduran çocuklar kaydıraklardan kaydı, salıncağa bindi. Çocukların güneşli havadan oldukça mutlu oldukları gözlenirken, anne babaları da güneşli havanın keyfini çıkardı.

Bazı vatandaşlar sahil kenarında köpeklerini gezdirdi kimileri ise oltalarıyla balık tutmaya çalıştı. Deniz suyunun 16 derece ölçüldüğü ilçede, Avusturya'dan Bodrum'a tatil için gelenler de yüzmeyi tercih etti.

Havanın sıcaklığını fırsat bilerek köpeği ile Kumbahçe sahilini dolaşan Nevra Yazıcı, Bodrum'da soğuğun iki gün sürdüğünü belirterek, ''Bodrum'un soğuğu iki gün sürdü. Ama şuan çok güzel bir hava var. Bende köpeğimle beraber dolaşmaya çıktım'' diye konuştu.

Avustralya'dan tatil için önce Marmaris ardından da Bodrum'a gelen Şamil Atlahan Türkiye'nin birçok ilinde kar kış olduğunu, Bodrum'da ise güneşli ve güzel bir hava olduğunu söyleyerek ''Kış olmasına rağmen buranın havası çok iyi. Sahilde rahatlıkla oturup zaman geçirebiliyorum. Şimdi ise denize girerek yüzeceğim'' dedi.