GÜNEŞİ GÖREN SAHİLE KOŞTU

Ocak ayında hava sıcaklığının 18 derece olarak hissedildiği Bodrum'da, vatandaşlar...

GÜNEŞİ GÖREN SAHİLE KOŞTU
Ocak ayında hava sıcaklığının 18 derece olarak hissedildiği Bodrum'da, vatandaşlar yazdan kalma bir gün yaşadı.

Bodrum'un Turgutreis beldesinde vatandaşların sahillerde yoğunluk oluşturduğu gözleniyor. Yurdun büyük bir bölümü soğuk kış şartlarını yaşarken, Turgutreis Beldesinde güneşli ve güzel havanın tadını çıkarmak isteyen vatandaşlar Günbatımı plajına koştu.

Yağışlı ve kapalı geçen bir haftanın ardından yüzünü gösteren güneş 18 derece ile insanların içini ısıttı. Turgutreis sahilleri, köpeği ile oynayanlar, oltalarını denize sallayanlar ve dostları ile deniz kıyısında sohbet edenlerle doldu.
Havanın güzel olmasından istifade eden belediye görevlileri de park ve caddeleri yıkadı.

18 derecelik havada denize giren işletme sahibi Ali Taşdemir, bu fırsatın kaçırılmaması gerektiğini, kışın denize girmenin inanılmaz bir zevk olduğunu belirtti.

Taşdemir, bir cennette yaşadığımızı ancak bunun kıymetini bilmediğimizi ifade ederek, kendisinin yaz kış her zaman denize girdiğini ve şuanda deniz suyu sıcaklığının Mayıs ayından daha sıcak olduğunu, bu mevsimde deniz keyfi yaşamayı herkese tavsiye ettiğini söyledi.

Turgutreis limanında balık tutarak vakit geçiren Hamdi Kaya ise havanın çok güzel olduğunu, yazdan kalma bir gün yaşadıklarını, emekli olduğu için bu şekilde vakit geçirdiğini söyledi.

Meteorolojiden alınan bilgiye göre, güneşli havanın bir hafta daha devam edeceği öğrenildi.Önümüzdeki hafta ise tüm yurt genelinde soğuk havanın etkili olacağı tahmin ediliyor.