Günlerdir Fıskiye Gibi Sokağa Akıyordu!

Bodrum’da 12 Temmuz’da patlayan isale hattı, uzun süre tamir edilmedi. Suyun fıskiye gibi sokağa akmasına neden olan arıza bugün nihayet ekiplerin müdahalesi ile ortadan kaldırıldı.

Günlerdir Fıskiye Gibi Sokağa Akıyordu!

Yokuşbaşı Mahallesi 2221 Sokak üzerindeki isale hattı patladı. Bir binanın duvarının dibinden akan su, bahçeye oradan da bir eve vurdu. Evi su basması üzerine ev sahibi tarafından patlağa müdahale edilerek suyun büyük kısmının caddeye akması sağlandı. 

12 Temmuz günü patlayan su, bugüne kadar fıskiye gibi sokağa aktı. Tonlarca suyun boşuna aktığını söyleyen mahalle sakinleri, belediye ekiplerinin patlağa müdahale etmesini bekledi. 

Mahalle sakinlerinden Zeki Kuş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Bir hafta – 10 gün önce patladı. 2 sefer ben aradım. 2’şer sefer de komşular aradı. İçimiz gidiyor. 10 gündür, milletin, memleketin suyu boşuna akıyor. Bayram geçti, gelecek yapacaklar hala. Bir ara zabıtalar geldi. Baktılar gittiler, haberleri de var. Seçim zamanlarında gelip tatlı dil güler yüzle oy alırlar. ‘Şunu yapacağız, bunu yapacağız’ derler. Vatandaşa sahip çıkacağız derler. Ondan sonra burayı görüyorsunuz. Bu şekil mi sahip çıkma? Yarın yine seçim geliyor, ne yapacan?”

Öte yandan MUSKİ ekiplerinin bugün öğle saatlerinde arızaya müdahale ederek sorunu ortadan kaldırdığı öğrenildi.