Güpegündüz Çaldı, Kaçtı!..

Bodrum’da kimliği belirsiz bir şahsın bir evin bahçesindeki bisikleti rahat tavırlarla çaldığı anlar, güvenlik kameralarına yansıdı.

Güpegündüz Çaldı, Kaçtı!..

Olay, Konacık Mahallesi Halide Edip Adıvar Sokak üzerinde yaşandı. Kimliği belirsiz bir erkek şahıs, yürüyerek Bayram ailesinin evinin olduğu bölgeye geldi. Bir süre duvarın dibine oturduktan sonra yolun karşısındaki ağacın dibine gidip burada çevreyi kolaçan eden şüpheli, etrafta kimse olmadığını anlayınca Bayram ailesinin evinin bahçesine yürüdü.
 
Rahat tavırlarla bahçeye girip bahçedeki bisiklete kendi bisikletine biner gibi binen şahıs, bölgeden uzaklaştı. O anlar, saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. 

BAYRAM HARÇLIĞI İLE ALMIŞTI

Bisikletin sahibi 13 yaşındaki Emir Bayram’ın 3 yıl önce bayram harçlığı ile bisikleti aldığı öğrenildi. Çocuğun annesi Esma Bayram, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ben bu adamı daha önce bu civarda görmüştüm. Demek ki keşif yapıyormuş. Güpegündüz nasıl cesaret bu. Kendi bisikleti gibi binip gidiyor. Çocuğum bu bisikleti 3 sene önce bayram harçlığı ile almıştı. Hatta parası yetmemişti, üzerini ben tamamlamıştım. Çok üzüldü, çünkü bisikletine gözü gibi bakıyordu. Bisikleti genelde hep kilitlerdi, o gün tesadüf kilitlememiş, bu talihsiz olay başımıza geldi” diye konuştu.