GURUR VE HÜZNÜ BİR ARADA YAŞADILAR

Bodrum Marmara Koleji’nde mezun olan ortaokul ve lise öğrencileri için mezuniyet...

GURUR VE HÜZNÜ BİR ARADA YAŞADILAR
Bodrum Marmara Koleji’nde mezun olan ortaokul ve lise öğrencileri için mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Törende, mezun olan öğrenciler duygusal anlar yaşadı.

Özel Bodrum Marmara Koleji, 2016-2017 Eğitim–Öğretim Dönemi mezunlarını geleceği aydınlatmak üzere yeni okullarına büyük bir onurla uğurladı. Mezuniyet töreninde hem başarının sevinci hem de ayrılığın burukluğu nedeniyle duygusal ve coşkulu anlar yaşandı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan Bodrum Marmara Koleji Kurucu Temsilcisi Oya Sakız, şunları söyledi:

“Başarılı olmak için ilk önce bir hedef ve o hedefe ulaşmak için atılması gereken adımlar belirlenir. İnsan bu adımları atarken her denemesi başarılı olmayabilir. Eğer adımınız başarılı olmazsa vazgeçmemek ve tekrar denemek gerekir. İşte hedefe yönelik basamakları birer birer çıkma süreci başarının ta kendisidir. Attığımız adımların yani bizi hedefe götüren kişisel küçük başarılarımızın farkında olmak bizim için başı başına bir ödüldür. Başarı kişisel içsel olarak yaşanan bir duygu olduğu sürece zengindir, doyurucudur ve mutluluk verir. Başarı her zaman başkalarıyla paylaşılmaz, duyurulmaz, anons edilmez. Kendimizi başarılı hissetmek için başkasının bize sunduğu ödüle ihtiyacımız olmamalıdır. Onu biz biliriz, biz fark ederiz ve kendimizle gurur duyarız. Bu içsel onay ise en büyük ödüldür.”

“Güle güle sevgili 12’inci sınıf öğrencileri, yolunuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu, İlke ve İnkılapları da hayat kılavuzunuz olsun” diyen Sakız, sözlerini şöyle noktaladı:

“Başarıya ve ödüllere koşma amacınızı unutmayınız. Unutmayın ki okulu hayata hazırlanmak, iyi bir insan ve vatandaş olmak için bitiriyorsunuz. İyi bir vatandaş olmanın temel şartı Atatürk ilkeleri ve cumhuriyetimize sahip çıkmaktır. Ülkemiz ve Cumhuriyetimiz size emanettir. Koruyunuz.”

Çok sayıda velinin katıldığı mezuniyet töreninde başarılı öğrencilere ödülleri verildi. Müzik dinletilerinin de yapıldığı programda mezuniyet belgelerini alan öğrenciler mezun olmanın gururu ile okullarından ayrılacak olmanın hüznünü bir arada yaşadılar.