17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SATINALMA, GASTRONOMİ VE TEKNİK SEKTÖR BULUŞMASI BODRUM’DA
Tarih: 15/02/2019
Kaynak: Kent Haber
SATINALMA, GASTRONOMİ VE TEKNİK SEKTÖR BULUŞMASI BODRUM’DA
Otel Satınalma Müdürleri Eğitim Derneği(OSMED) tarafından 55 firmanın katılımıyla Bodrum’da “Satınalma, Gastronomi ve Teknik Sektör Buluşması” gerçekleştiriyor.

Ramada Otel’de yapılan sektör buluşmasında çeşitli sektörlerden markaların yanı sıra otellerin farklı departmanlarından yöneticiler katıldı. Buluşmaya Muğla ziyareti kapsamında Bodrum’da konaklayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de katıldı.

Organizasyonda 55 farklı firmanın ürünlerinin yer aldığı stantlar açıldı. Bodrum’daki turizmciler, sektör buluşmasına yoğun ilgi gösterdi.

“Satınalma, Gastronomi ve Teknik Sektör Buluşması” hakkında Kent Haber’e konuşan OSMED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Saci Koçak, şunları söyledi:

“OSMED Satınalma ve Sektör Buluşması Bodrum için 2’inci defa ama toplamda 8’inci defa yapılmaktadır. Amacı turizm konaklama sektörünün tüm ayaklarını, tedarikçileri, satınalmacıları ve diğer sektör temsilcilerini bir araya getirip birlikte sinerji yaratmak. Sezona hazırlık öncesi toplanmak ve herkesin ihtiyaçlarını belirlemek. Burada sektörün önde gelen gıda firmaları var. Hizmet alanlarını sayacak olursak, teknik altyapı ile ilgili firmalarımız var, yiyecek içecek, iklimlendirme, enerji verimliliği ile ilgili firmalarımız var. Bir de sosyal sorumluluk projesi kapsamında engelli ve engelli adayı dernek çalışması ile ilgili bir firmamız var. Bu bizim için çok kıymetli bir buluşmaydı. Bunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Etkinliğin yoğun ilgi gördüğünden de bahseden Koçak, “Açık konuşmak gerekirse beklenenin üzerinde bir ilgi gördük. Tabi Bodrum’da bu tür organizasyonların fazla olmamasının da bunda etkisi var. inşallah bunu ileriye götürerek önümüzdeki yıl daha da geniş katılımlı yapmayı düşünüyoruz. Bugün burada 55 firma var.” diye konuştu.

Türkiye Otel Satınalma Müdürleri Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Arıncı da “Bodrum bizim için çok önemli. Sektör buluşmasında bütün departmanlar, üst düzey yöneticiler burada kaynaşıyorlar. Sezona girerken kendi aralarında önemli fizibiliteler yaratarak bazı değerlendirmeler yapıyorlar. Tedarik zinciri zaten bizim önemli bir parçamız. Onlar da yenilikçi, nitelikli, mödüllü eğitimlerle beraber gastronomi dünyasına yeni ürünler tanıtıyorlar. Bunlar hep birbirini buluşturan şeyler. Biz burada öncelikle turizme nasıl yeni renkler katabiliriz, araştırmayı bitirdikten sonra nasıl nitelikli şekilde farkındalık yaratırız, onun peşindeyiz. İnşallah esnafımızın da 2019 yılını keyifli geçirmesini bekliyoruz.” dedi.

Hediye çekişleri ve müzik dinletilerinin de yapıldığı organizasyon yarın(Cumartesi) akşam saatlerine kadar devam edecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30