Hafriyat Kaldırılana Kadar Mühürlendi!

Geçtiğimiz günlerde Kent Haber'in gündeme getirdiği izinsiz hafriyat dökümüne Bodrum Belediye ekipleri müdahale etti. Haberimizin ardından drone ile yapılan denetimde bir inşaat firmasının izinsiz hafriyat döktüğü tespit edildi. Hafriyat kaldırılana kadar inşaatın mühürlendiği bildirildi.

Hafriyat Kaldırılana Kadar Mühürlendi!

Geçen hafta İslamhaneleri Mahallesi Bank Evler Sitesi ve çevre sitelerde ikamet eden vatandaşlar, vadilere ve dere yataklarına dökülen hafriyatlara tepki göstermişti. Hafriyat sorununun yaşandığı bahse konu bölge ve çevresi ile ilgili Bodrum Belediyesi ekipleri çalışma başlattı. 

BEŞ KONTEYNIR MÜHÜRLENDİ 

Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, önceki gün yaptıkları denetimlerde İslamhaneleri Mahallesi 119 Ada 9 parsel numaralı taşınmaz üzerindeki inşaata ait olduğunu tespit ettikleri kamu alanı içerisine konulan beş adet konteynırı, Yapı Tatil Zaptı ile mühürledi.

Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemeler sonucunda bir inşaat firmasının kamu alanına hafriyat döktüğü tespit edildi. İnşaat alanında, Belediye Harita Birimi ekiplerinin yaptıkları drone ile tespitleri sonucunda döküm yapılan alan belirlenerek tutanak altına alındı.  

EKİPLER TUTANAKLA İNŞAATI DURDURDU 

Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, İnşaat firmasının döktüğü hafriyatı kaldırana kadar parsel üzerindeki inşaat faaliyetlerini durdurma tutanağı ile durdurdu. İmar ve Kıyı Kanunlarına muhalefet, kamu alanlarının işgali, kaçak dolgu ve kazı alanlarının tespiti gibi çevre suçlarının belirlenmesi ve belediyeye gelen ihbarların değerlendirilmesi konularında aktif şekilde görev alan Yapı Kontrol Müdürlüğü, Bodrum genelindeki şantiyelerde denetimleri sürdürüyor. 

ZABITA EKİPLERİ TEYAKKUZDA 

Ayrıca belediye zabıta ekipleri de, Yarımada genelindeki tüm şantiye alanlarında, çevreye ve geçiş güzergahlarını kirleten uygulamalara, mesai saatleri dışındaki çalışmalar ile ruhsat tabelası kontrolü başta olmak üzere birçok konuda denetimlerde bulunuyor. Yapılan denetimlerde olumsuzluklarla karşılaşılan şantiyelerde ilgili firmalar hakkında işlem uygulanmak üzere tespit tutanağı tutulurken, eksikliklerin giderilmesi için verilen ikaz tutanaklarının da takibi yapılıyor.