Haftasonu Bu Yollar Kapalı

Bodrum’da hafta sonu gerçekleştirilecek Uluslararası Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu sebebiyle bazı yollar kapalı olacak.

Haftasonu Bu Yollar Kapalı

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Salcano sponsorluğunda koşulan 129.1 kilometrelik Fethiye- Marmaris etabını yapıldı. Yarın (17 Nisan) Marmaris – Turgutreis etabı yapılacak. 18 Nisan günü de Bodrum – Kuşadası etabı gerçekleştirilecek. 

Haftasonu Bodrum’da gerçekleştirilecek bisiklet turu sebebiyle bisikletlerin geçtiği saatlerde bazı yollar kapalı olacak. Bodrum Belediyesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

“56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 7. Etabı 17 Nisan 2021 tarihinde Marmaris'ten başlayıp Turgutreis'te sona ereceğinden, Güvercinlik Turgutreis gidiş yönüne doğru olmak üzere; Milas - Bodrum Karayolunu takiben, Herodot Bulvarı, Emin Anter Bulvarı, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Atatürk Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Caddesi, Mehmet Hilmi Caddesi ve bu cadde - bulvarlara bağlanan sokak ile tali yollar trafiğe kapatılacaktır. 

Ayrıca 18 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşecek olan 8. etap Bodrum-Kuşadası etabı, Bodrum Belediye Meydanı'ndan başlayıp Kuşadası istikametine doğru Cevat Şakir Caddesi, Emin Anter Bulvarı, Heredot Bulvarı'nı takiben Bodrum-Milas Karayolu ve bu cadde- bulvarlara bağlanan sokak ile tali yollar trafiğe kapatılacaktır. Söz konusu tarihlerde toplu taşıma araçları da kullanılamayacaktır. Halkımızın mağduriyet yaşamaması için, söz konusu tarihlerde bisiklet turu tamamlanana kadar belirtilen yolların kullanılmaması rica olunur.”