Halil Karahan'dan Gökmen'e Cevap...

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi’ne farklı belediyelerden atanan isimlere tepki gösteren AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’e yanıt verdi. Halil Karahan yaptığı açıklamada 'Sayın Gökmen, Bodrum’u Ötekileştiremediniz, Ötekileştiremiyeceksiniz' dedi.

Halil Karahan'dan Gökmen'e Cevap...

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen önceki gün yaptığı yazılı açıklamada Bodrum Belediyesi’nin çeşitli birimlerine faklı CHP’li belediyelerden yapılan atamaları iğneleyici bir dille eleştirerek “Bodrum Belediyesi'ne önerimiz hazır transferde bu kadar hızlıyken taçsız kral Pele'yi de transfer edin, şanınız yürüsün” dedi.

Gökmen’in açıklamalarına CHP İlçe Başkanı Halil Karahan yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. Karahan, şu ifadeleri kullandı:

“AKP İlçe Başkanı Sayın Osman Gökmen’in belediyemizdeki görevlendirmelerle ilgili olarak kullandığı üslup ayrıştırıcı ve ötekileştiricidir. Bodrum Belediyesinde din, ırk, mezhep ve memleket üzerinden görevlendirme yapılmamıştır. Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras döneminden görevlendirmeler nöbet değişimidir. Liyakat merkezlidir. Eleştirilerde gayet doğaldır.

Ancak hayvanat bahçesi müdürünü TUBİTAK’ın başına getiren, Boğaziçi Üniversitesine rektör atarken kriterlerin hiçbirisine uymayan siyasi iktidarın ilçe başkanı Bodrum Belediyesinde ki görevlendirmeleri eleştiremez.

Yine Sayın Gökmen mali konularla ilgili bilgi eksikliği ile yalan yanlış paylaşımlarda bulunmuş. Herhalde bilgisi yok, Bodrum Belediyesi sürekli denetleniyor. 2021 mali bütçesi 2020 Kasım ayı olağan meclisinde oy birliği ile kabul edildi. Aynı ilçe başkanı Devlet Hastanesi inşaatına yerel yönetimlerin destek değil köstek olduğunu bilgisizce iddia etti. Büyükşehir belediyemize ait hafriyat döküm sahasına 08:00-18:00 saatleri arasında 7 gün boyunca hastane hafriyatı alınmaktadır. Ve şu ana kadar 2.648 ton hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atığı gelmiş ve bertaraf sağlanmıştır.

Sonuç olarak Bodrum halkı her şeyin farkında. Sizin yalan siyaset anlayışınıza yıllarca prim vermedi bundan sonra da vermeyecektir. Bodrum’u Ötekileştiremediniz, Ötekileştiremiyeceksiniz. Ülkemizde ayrıştırıcı, ötekileştirici siyasetiniz, ilk seçimlerde sandıklarda mahkum olacaktır. Sandıklarda görüşürüz Sayın Gökmen.”