Halk Plajı Hedeften Sapıyor mu?

Geçen yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilki Bodrum'da hizmete sokulan İçmeler'deki Halk Plajı, salgın nedeniyle fiyatlara yapılan zamlar nedeniyle ilk yılın ilgisini görmediği gibi, vatandaşların da şikayetlerine neden oluyor.

Halk Plajı Hedeften Sapıyor mu?

Geçtiğimiz yıl Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla açılan Kumbahçe Mahallesi Tavsanburnu Mevkisi’ndeki halk plajı, bu yıl da 1 Temmuz itibariyle ziyaretçilerinin ağırlamaya başladı. Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı, geçtiğimiz yıl yoğun ilgi görmüştü. Plaj, bu yıl aynı ilgiyi görmüyor. Ziyaretçi sayısının geçtiğimiz yılın çok altında olduğu dile getiriliyor. Bunun sebebinin ise pandemi olduğu ifade ediliyor. 

BU YIL FİYATLAR ZAMLI!

15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın kapasitesinin bu yıl pandemi nedeniyle düşürüldüğü öğrenildi. 

Geçtiğimiz yıl araç için 10 TL alınan park ücretinin bu yıl 15 TL olduğu, motosiklet park ücretinin ise geçen yılki gibi 5 TL olarak ücretlendirildiği bildirildi. Kafeteryada geçen yıl 2 TL’ye satılan çay bu yıl 5 TL oldu. Meşrubatların 10 TL’den satıldığı kafeteryada en pahalı yemek ise 45 TL olarak ücretlendirilen double burger. Plajda geçen yıl 10 TL alınan şezlong ücreti ise bu yıl 30 TL’ye çıkarılmış. 

Kent Haber'e ulaşan çok sayıda Bodrumlu, Halk Plajı kullanım ücretlerine yapılan zamlara tepki göstererek plajın giderek ticari bir işletmeye döneceği yönündeki kaygılarını dile getirdi.