Halk Plajında Fiyatlara Düzenleme

2019 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Bodrum'da hizmete sokulan Halk Plajı, bu yıl da misafirlerine kapılarını açtı. Plajda bu yılki fiyatlar, geçen yıla göre düşürüldü.

Halk Plajında Fiyatlara Düzenleme

2019 yılında faaliyetine başlayan 300 şezlong kapasiteli halk plajı, ilk yılında yoğun ilgi görmüştü. Düşük fiyatlar ve sunduğu imkanlarla tercih sebebi olan plajda geçen sene fiyatlar arttırılınca ilk yılındaki ilgiyi görememişti. 

Halk plajı yeni yüzü ve yeni fiyat politikasıyla bu yıl da hizmet vermeye başladı. Geçen yıl 5 TL’ye satılan çay bu yıl 3 TL’ye, 10 TL’ye satılan meşrubatlar 8 TL’ye indirildi. Plajda yarım litre su 3 TL, ayran 5 TL, Türk kahvesi 8 TL, simit ve poğaça 3 TL olarak ücretlendirildi. 

Kahvaltı tabağının 25 TL olduğu halk plajında kaşarlı tost 15, sucuklu tost 18 TL, hamburger 28 TL, pideler ise 20-26 TL arasında. Pandemi sebebiyle şezlonlar ikişer ikişer kiralanıyor. Bu yıl 2 şezlong 1 şemsiye için istenen ücret 25 TL. Halk plajında otopark ücretleri ise araç için 15 TL, motosiklet 7 TL, minibüs-cip 20 TL. 

Sosyal mesafe ayarlamaları yapılan işletmede şezlonglar arası mesafenin bir buçuk metrenin üzerine çıkarıldığı, iki şemsiye arası 3 metre olacak şekilde konulduğu bildirildi. 

Kumsalına da denizi kumu getirilerek dökülen plajın otoparkı genişletildi. Ayrıca mavi bayrak için başvurunun yapıldığı ve analizlerin devam ettiği kaydedildi.