HALK PLAJININ SUYU, ABONELİĞİ OLMADIĞI İÇİN KESİLDİ!

Bodrum’daki bir halk plajında vanası bozuk olduğu için suyu boşa akan şebekenin...

HALK PLAJININ SUYU, ABONELİĞİ OLMADIĞI İÇİN KESİLDİ!
Bodrum’daki bir halk plajında vanası bozuk olduğu için suyu boşa akan şebekenin vanasını vatandaş kendi imkanları ile yaptı. Vatandaşın vanayı tamir etmesi sonrası ise çeşmenin aboneliğinin olmadığı gerekçesiyle suyu kesildi.

İddiaya göre Yalıkavak Mahallesi’ndeki Küdür Yarımadasında bulunan halk plajında duş alınan tek çeşmenin vanası bozuk olduğu için su boşa akıyordu. Vatandaşlar vananın tamir edilmesi için belediye ekiplerine başvuruda bulundu. Bozuk vana bir türlü yapılmayınca vatandaş kendi imkanları ile vanayı tamir etti. Dün bölgeye gelen MUSKİ ekipleri ise şebekenin aboneliğinin olmadığı gerekçesiyle suyu kesti.

Vanayı tamir ettiren Ferhat Taşçıoğlu isimli vatandaş, "Duş alınan çeşme vanası bozulduğu için su boşa akıyordu, belediyeye söyledim, yazık boşa akmasın yaptırın dedim. Belediye MUSKİ’ye söylemiş fakat yapmadılar. Kendim 25 liraya vana aldım taktım. Bugün de MUSKİ gelip bu çeşmenin aboneliği yok demiş suyu kesmiş. Burası denize girenlerle dolup taşıyor. Plajın suyumu kesilir' Zaten halk plajının az olduğu Bodrum’da vatandaşa bu yapılmaz” dedi.

Öte yandan konuyla ilgili detayları araştıran Kent Haber'in edindiği bilgilere göre, MUSKİ ekiplerinin kayıp kaçağı tespit etmek ve engellemek için aboneliği olmayan şebekenin suyunu kestiği, bölgenin halk plajı olması sebebiyle Bodrum Belediyesi sorumluluğundaki plaja gelen suyun aboneliğini ise Bodrum Belediyesi yaptırması gerektiği ifade edildi.