Hamam Sokak Sakinleri Dertli!

Tepecik Mahallesi Hamam Sokak üzerinde yaşamını sürdüren vatandaşlar, yaşadıkları çeşitli sıkıntılara çözüm bulunmasını istedi. 

Hamam Sokak Sakinleri Dertli!

Tepecik Mahallesi Hamam Sokak üzerinde yaşamını sürdüren vatandaşlar, yaşadıkları çeşitli sıkıntılara çözüm bulunmasını istedi. 

Hamam Sokak üzerinde yaşamını sürdüren vatandaşlar özellikle gece saatlerinde Turgutreis Caddesi üzerinden gelen araçların çok süratli seyrettiğini, sokakta sık sık kazaların yaşandığını ve çok sayıda sokak hayvanının araçların altında ezildiğini dile getiriyor. 

Mahalle sakinlerinin diğer bir sorunu da sokak üzerinde bulunan çocuk parkı. Çocuk parkında toplanan gençlerin sabaha kadar parkta alkol aldığı ve çevreye rahatsızlık verdiğini ifade eden vatandaşlar, bu soruna da bir çözüm bulunmasını istedi.

Mahalle sakinlerinden Necati Kılıç, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Burası okul servislerinin kullandığı, turistlerin devamlı Mozole’ye gittiği bir sokak. Belediye şu demir bariyerleri yaptı, bunlar 3-4 sefer değişti. Kaldırım çok alçak. Motosikletleri kaldırımların üzerine bırakıyorlar. Benim istediğim bu demirlerin kalkması, kaldırımın yükseltilmesi. Böyle araçlar park edemeyecek. Araçlar Turgutreis Caddesi’nden hızla geliyor, karşıdaki çöp konteynerlerine vuruyor. Bir bakıyorum kimi araçlar ters yönden geliyor. Diğer araca yol vermek için evin önündeki kendi yaptığım dubaların üstüne çıkıyor. Kasis yapılması için belediyeye mahalle olarak 3 kez dilekçe verdik. Araçların hızını kessinler.”

Turgutreis Caddesi’nden gelip Hamam Sokak’a hızla giren araçların çok sayıda hayvanı da çarparak ezdiğini ifade eden başka bir mahalle sakini ise “Biz kendi imkanlarımızla halat döşeyelim dedik ama onunla ilgili de izin alınması gerekiyormuş. Buraya çok hızlı giriyorlar. Çok hayvan eziliyor artık gömecek yer bulamıyoruz. Buradaki demir bariyerlerin çoğu da sürekli çarptıkları için yamuk. Buradaki çocuk parkında da sorunlarımız var. Ben burada markette çalışıyorum. Akşam belli saatten sonra alkol satışı yapmıyorum. Ama gençler nasıl buluyorsa bu parkta alkol alıyorlar. Komşularımızın çocuk parkının yanında araçları var. Araçlara zarar veren gençler oluyor. Brandalarını sökmeler, tekme atmalar. Bir araca da sigara izmaritinden zarar vermişler” dedi. 

Geçtiğimiz yıl yaşanan kazada şarküteri işletmesine bir otomobil giren Timur Altay adlı vatandaş ise sokakla ilgili şikayetlerini, “Burada ölen hayvanın kedinin haddi hesabı yok. Buraya kasis yapılsın diye belediyeye başvuruyoruz. Kadın bebek arabasıyla karşıdan karşıya geçemiyor. Sürücüye yavaşla diyorsun, ‘Burası yaya geçidi değil’ diyor. Haklı da. Benim dükkanıma araba girdi. Kent TV haricinde biri gelip de bize burada geçmiş olsun demediler. Kimsenin haberi yok. Ben MOBESE kamerasını götürüyorum. ATV’ye veriyorum, bunu nereden aldınız diyorlar. Burada kasis olmadıktan sonra kesinlikle birinin canı gidecek. İmza topluyoruz, Büyükşehir’e götürüyoruz olumsuz çıkıyor. Biz kime gidelim. Bir gün ‘Yolu arabalarla kapatalım’ dedik. Sonra ‘Gerek yok, olay olmasın, polis gelmesin’ dedik. Biz kime derdimizi anlatalım.” şeklinde konuştu.