Hastanedeki Sorunu Gündeme Getirdi

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Devlet Hastanesi’nin durumunu gündeme getirerek “Bodrum halkının sağlığı kaderine terk edilmiş durumda.” dedi.

Hastanedeki Sorunu Gündeme Getirdi

Bodrum Devlet Hastanesi’nde son dönemde bir çok doktorun ayrılması ve bazı polikliniklerde randevu verilememesi ilçede yaşayanların şikayetlerine neden oluyor. CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, bu sorunla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Karahan şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bodrum Devlet Hastanesi şu anda Bodrum halkına hizmet verememektedir. Bunun sorumlusu da ülkeyi 20 yıldır yöneten AKP iktidarıdır. 

Şu anda KBB, Göğüs Hastalıkları, Cildiye, Psikiyatri polikliniklerine randevu verilememektedir. Son 4 ayda 12 doktorumuz geçim sıkıntısından kaynaklı olarak istifa etmiştir. Uzun zamandır Bodrum'da artan kiralarla birlikte devletin bütün kurumlarında çalışanlar için lojman ihtiyacı çok belirgin şekilde ortadadır. Bu yeterli olmamakla birlikte kolluk kuvvetleri ve adliye personelleri için lojman bulunmaktadır ancak o da yetersizdir. Doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız için bizim bildiğimiz ne lojman ne de ihtiyacı karşılayacak bir çalışma bulunmamaktadır.

Yani Bodrum halkının sağlığı kaderine terk edilmiş durumdadır. Çok ivedi olarak bu konuda çözüm üretilmezse yeni devlet hastanesine 3-5 idari personelle göstermelik olarak açmanın hiçbir anlamı yoktur. Bütün kamu personeli için lojman acil ihtiyaçtır. Geçici günü birlik yapılan çalışmalarda çözüm değildir. 

Her kamu çalışanı Bodrum halkının başının tacıdır. Devleti yönetenler çözüm üretmekle sorumludur. Devletimizde bu konuyla ilgili arsalarda kaynakta mevcuttur. Yeter ki önceliğe alınsın. Sorunun ciddiyetini anlamak ve çözüm üretmek ilgili bakanlıkların görevidir. Biz yerel ve siyasi kadrolar üretilecek çözümlere her zaman katkı koymaya hazırız. Yeter ki mağdur kamu çalışanları mutlu olsun, görevlerini yaparken ayın sonunu nasıl getiririz diye düşünmesin.

Arsa ve kaynak bulamıyorsanız yeni yapılan hapishaneyi Bodrum halkına devredin. En kısa sürede restore edip, Kamu lojmanı olarak kamu çalışanlarının emrine sunarız.”