Hat Patladı, İşyerlerini Su Bastı

Bodrum’da patlayan isale hattında fışkıran sular metrelerce havaya fışkırdı, caddedeki işletmeleri su bastı.

Hat Patladı, İşyerlerini Su Bastı

Gümbet Mahallesi Adnan Mendere Caddesi Akvaryum Sokak üzerinde daha önce defalarca patlayan isale hattı, bugün bir kez daha patladı. Patlaktan çıkan sular, asfaltı yarıp metrelerce havaya fışkırdı. Sular caddeye ve Akvaryum Sokak’ta hizmet veren 2 işletmeye girdi. İşletme çalışanları, kendi imkanları ile temizlik çalışması başlattı.

İşletme çalışanları ve içerideki müşteriler, neye uğradıklarını şaşırdı. İhbar üzerine MUSKİ ekipleri bölgeye sevk edildi. 

İşyerlerini su basan vatandaşlar ise Akvaryum Sokak üzerine defalarca boru patlağı yaşandığını belirterek tepki gösterdiler. İşletmesi patlaktan dolayı su basan Hidayet Güneş, şunları dile getirdi:

"Bu sokakta 19 tane yama var. Sol ve sağ taraftaki yerler benim mekanım. Benim maddi ve manevi zararlarım var. Tüm restoranımı su bastı. Burası Gümbet için çok büyük bir sıkıntı ama en büyük zararı gören benim çünkü hem sol hem de sağ tarafta işletmem var. İçeride yabancı müşterilerim vardı. Bunu yıllardır paylaştık ama çözüm bulunmadı.”

İşletmede çalışan Turgut Güneş de olay anını şu sözlerle anlattı:

“Buranın hali 15 senedir böyle. Biz bugün içeride oturuyorduk, müşteriler vardı. Bir ses geldi, gürültü koptu. İnsanlar sağa sola kaçışmaya başladı. Su 15-20 metre havaya sıçrıyordu. Taşlar her tarafa dağıldı. Ağaçlardan taş düşüyordu. Paramparça etti her tarafı. Bu taşlar camları parçalayıp bize de zarar verebilirdi.”

Muhabir: Hamdi Yörür