Hava Sıcaklığı 5 Derece Birden Düşüyor

Hava sıcaklığının 30 derece ölçüldüğü Bodrum’da sahiller yaz mevsimini aratmadı. İlçede hava Salı gününden itibaren soğuyacak.

Hava Sıcaklığı 5 Derece Birden Düşüyor

Türkiye’nin doğusunda kara kış gelirken Bodrum’a hala kış gelmedi. Hava sıcaklığının 30 dereceye ulaştığı ilçede sahillerde yerli ve yabancı turist yoğunluğu yaşanıyor. İlçede Sarı Yaz olarak bilinen bu dönemde turistler özellikle Kumbahçe ve Paşatarlası sahillerinde deniz kum ve güneşin tadını çıkarıyor. Kimi turistler ise jet-ski ile Bodrum’un mavi sularının keyfini çıkarıyor.

“1 GÜN PLANLADIK, 5 GÜN KALDIK”

Bodrum’a gelen kimi yabancı turistler ise ilçedeki güzellikleri görünce ayrılamadığını söylüyor. Kız arkadaşı ile Rusya’dan tatile gelen Igor Elbert, yaptığı açıklamada “Türkiye mükemmel bir yer. Bodrum en iyisi. Sarıgerme, Dalyan, Marmaris, İçmeler’i gezdik. Daha sonra Bodrum’a geldik. Bodrum en iyisi. Gittiğimiz her yerde 1 gün kaldık. Burada da bir gün kalmayı planlıyorduk. Fakat burada 5 gece kaldık.” ifadelerini kullandı.

HAVA 5 DERECE BİRDEN SOĞUYACAK

Bodrum’da hava sıcaklığı Salı gününden itibaren 5 derece birden soğuyacak. Pazartesi günü 31 derece ölçülecek hava sıcaklığı Salı günü 26 dereceye düşecek. Salı günü ve hafta sonu hafif şekilde yağış bekleniyor.