Havadan Müdahale İle Söndürüldü

Bodrum'da makilik ve otluk alanda çıkan yangın, söndürüldü. Yangında 6 dönüm otluk ve makilik alan zarar gördü. Aynı saatlerde Milas’ta başlayan yangın da hızlı müdahale ile kontrol altına alındı.

Havadan Müdahale İle Söndürüldü

Dereköy Mahallesi sırtlarındaki otluk ve makilik alanda öğleden sonra yangın başladı. Sarp arazide başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle yayılmaya başladı. Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ve Orman İşletme Şefliği ekipleri, yangını söndürmek için belirtilen bölgeye gitti. 

Karadan ulaşımın olmadığı alanda ekipler müdahalede zorlandı. Güvercinlik Gökçeler mevkisinde konuşlu yangın söndürme helikopteri havadan müdahale ederek yangını söndürdü. 

Yangında 6 hektar otluk ve makilik alanın kül olduğu öğrenildi. 

MİLAS’TA DA YANGIN VARDI!..

Milas’a bağlı Kızılcayıkık Mahallesi’nde geçtiğimiz gün yanan zeytinlik alana yakın bir noktada yine yangın başladı. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine sevk edilen orman ve itfaiye ekipleri, yangına müdahalede bulundu. 2 yangın söndürme helikopterleri de çalışmalara havadan destek verdi.

Çevrede panik yaratan yangın, ekiplerin özverili çalışmasıyla kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Bölgede soğutma çalışmalarına geçildi. Aynı zeytinlik alanda sık sık yangın çıktığını hatırlatan mahalleli, bu yangınların fail ya da faillerinin biran önce bulunmasını ve cezalandırılmasını istedi.