SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 19:40:46' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 19:40:46' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=500checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=19 and campaign_id=500update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661207

HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK!

Bedensel Engelliler Sanat Eğitim Merkezi (BESEM) Tiyatro Grubu, Bodrum’da bir tiyatro...

HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK!
Bedensel Engelliler Sanat Eğitim Merkezi (BESEM) Tiyatro Grubu, Bodrum’da bir tiyatro oyununu sahneye koydu. Oyun izleyenlerin beğenisini kazandı.

Bedensel engelli tiyatro oyuncularından oluşan 9 kişilik topluluk "Hayatı paylaşmak için engel yok" sloganıyla yola çıkarak Türkiye’nin farklı illerinde tiyatro oyunları ortaya koyuyorlar. O oyunlardan biri de Bodrum’da sahnelendi. Oasis Nurol Kültür Merkezi’nde sahne alan bedensel engelli tiyatro oyuncuları "Bu işte sakatlık var" adlı tiyatro oyunu sahneledi.

İki perdeden oluşan ve sosyal mesaj veren komedi türündeki oyun, izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Oyunda iş kazasında kolunu kaybeden ya da çocuk felci sonucu engelli duruma düşen oyuncular da rol aldı.

Oyun öncesi gazetecilere açıklama yapan BESEM yönetmeni ve oyuncusu Mehmet Bozdoğan, şunları söyledi:

"Oyunda sağlamken engelli nasıl olunur ve olunmuş, onu canlı canlı engelli arkadaşlarımızla vurguluyoruz. Özel bir tiyatro grubuyuz, bağımsızız, herhangi bir derneğe kayıtlı değiliz. Türkiye genelinde 60 kişiyiz. Doğudaki arkadaşlarımızı batıya, batıdakileri de doğuya götürüyoruz. Deniz görmemiş arkadaşları denize, doğa görmemiş arkadaşlarımızı da doğaya götürüyoruz. Böyle bir işimiz var. Sloganımız 'küçük bir el dokunuşu'. Bütün amacımız engelli arkadaşlarımıza ufak bir dokunuş yapıp, hayatlarını değiştirebilmek."

Yaklaşık bir buçuk saat süren oyun izleyenlerin beğenisini kazandı.