Hayırsever Çiftten Anlamlı Bağış...

Bodrumlu emekli öğretmenler Fatma Günnar Efe ve Ahmet Efe, 2001 yılında kaybettikleri oğulları Mehmet Efe adına bir spor salonu yaptırdılar.

Hayırsever Çiftten Anlamlı Bağış...

Bodrumlu emekli öğretmenler Fatma Günnar Efe ve Ahmet Efe, 2001 yılında kaybettikleri oğulları Mehmet Efe adına bir spor salonu yaptırdılar.

Bodrum’da yaşamını sürdüren emekli öğretmenler Fatma Günnar Efe ve Ahmet Efe, Bodrum Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu’na spor salonu yaptırdı. Hayırsever çift okulun hemen yanında Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği araziye inşa edilen spor salonuna, 2001 yılında üniversite öğrencisiyken karaciğer yetmezliğinden 21 yaşında yaşamını yitiren oğulları Mehmet Efe’nin adını verdi. Bin metrekarelik spor salonu, 400 kişi kapasiteli. 

“Mehmet Efe Kapalı Spor salonu” nun açılış törenine Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, siyasi parti temsilcileri, hayırseverler Fatma Günnar ve Ahmet Efe, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması sonrası okulun 3/C sınıfından Deniz Özalp, bir teşekkür konuşması yaptı. Ardından kürsüye gelen Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, hayırsever Efe Ailesi’ne teşekkür ederek “Bugün gerçekten çok mutluyuz. Bütün mücadelemiz çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlayabilmek. Hem kafa, hem vücut olarak sağlıklı bedenler yetiştirebilmek. Okulumuzu daha önce yaptıran Danacı Ailesi’ne teşekkür ediyoruz. Okulumuzun bir de kapalı spor salonuna ihtiyacı vardı. Değerli Ahmet Hocam ve eşleri böyle bir niyetleri olduğunu bize bildirdiler ve sayın valimizin himayelerinde bu salonun yapılmasını protokole bağladık. Burada hayırseverlerimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyemiz kapalı spor salonunun arsasını bize verdi ve 400 kişinin spor yapabileceği bin metrekarelik bu spor salonunu yaptık.” ifadelerini kullandı. 

KENDİ YAŞAYAMADI, ADININ YAŞAMASINI İSTEDİK...

Hayırsever Ahmet Efe ise 21 yaşında yaşamını yitiren oğullarının adının yaşaması için salona onun adını verdiklerini ifade ederek şöyle konuştu:

“Ben ve eşim buranın yerlisiyiz. Emekli öğretmeniz. 2 çocuğumuz vardı. Küçük oğlumuzu 21 yaşındayken, üniversite öğrencisiyken kaybettik. Kendi yaşamadı, adının yaşamasını istedik. Burayı yaptırmayı düşündük, nasip oldu yaptırdık. Yapımında başta ağabeyi olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Haklarını helal etsinler. Açılışa katıldığınız için herkese teşekkür ediyorum. Salonumuzun hatasız, kazasız kullanılması dileğiyle, hayırlı olsun.” 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de Efe Ailesi’ne teşekkür ederek, “Burada salonu spor salonu açmıyoruz. Çak farklı girdileri var. Değerli Efe Ailesi 21 yaşında kaybettikleri oğullarının anısına yine kendi alanlarında başka Efe’ler, başka Mehmet’ler yetiştirecek bu okula spor salonu hediye etmek üzere talepte bulunmuşlar. Biz 2017 yılında bu alanın tahsisini yaptık. O alanın şimdi böyle bir değer kazanması bizi ne kadar doğru bir işlem yaptığımızı bize gösteriyor” diye konuştu. 

Muğla Valisi Esengül Civelek ise heyecan ve mutluluğun bir arada yaşandığı anlamlı bir törende bir araya geldiklerini dile getirerek şu sözlere yer verdi:

“Evladımız Mehmet Efe’ye Yüce Rabbim’den rahmet, ailesine de sabır diliyorum. Geleceğize bağışta bulunan Efe Ailesi’ne şahsım, çocuklarımız, öğrencilerimizi öğretmenlerimiz ve ilim adına şükranlarımızı sunuyorum. Uzmanlara göre bedensel aktiviteler, spor yapmak sadece sağlığa değil, aynı zamanda kişilik gelişimine de zihinsel sağlığa da olumlu etkiler sağlamaktadır. Yine yapılan çalışmalar göstermektedir ki spor yapan çocuklarımızın, gençlerimizin akademik yaşamında başarı vardır. Spor yapan çocuklarımız gençlerimiz özgüven sahibidir ve sorumluluk duygusu taşır. Aynı zamanda yardımlaşmayı ve paylaşmayı çok iyi bir şekilde gerçekleştirirler. İnanıyorum ki, Mehmet Efe Spor Salonu’nda sportif etkinliklerde bulunacak ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarıya imza atacak, kendisine, ailesine, milletine yararlı nice gelecek nesiller yetişecektir.”

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından halkoyunları gösterileri sunuldu, Efe Ailesi’ne teşekkür plaketi verildi. 

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından okul öğrencileri salonda futbol maçı yaptılar.