HAYIRSEVER MUSATAFA DANACI'DAN BİR OKUL DAHA

Konacık Belediyesi ile Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğinde Bodrum Yarımadası’na...

HAYIRSEVER MUSATAFA DANACI'DAN BİR OKUL DAHA
Konacık Belediyesi ile Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğinde Bodrum Yarımadası’na yönelik kalifiyeli eleman yetiştirmek için Endüstri Meslek Lisesi yapılacak.

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Danacı ile beraberindeki grup gerçekleştirdikleri Konacık Küçük Sanayi Sitesi ziyaretleri esnasında, Konacık’ta bir Endüstri Meslek Lisesi yapılacağının da müjdesini verdiler. Esnafla bir süre sohbet eden Tosun ve Danacı, Bodrum’un en büyük sıkıntısı olan kalifiyeli personel yetersizliğinin yapılacak olan lise ile ortadan kalkacağını ifade ettiler.

18 bin metrekarelik alana inşa edilmesi öngörülen Endüstri Meslek Lisesi Konacık Gaz Deresi Caddesi üzerindeki sanayi sitesinin karşısındaki alana inşa edilecek. Gerekli izinler alındıktan sonra ilk kazmanın yaz sezonunun hemen bitiminde vurulması amaçlanıyor. Okul projesi sayesinde Bodrum'da kalifiye eleman sıkıntısıda büyük ölçüdesona erecek.


Konacık Sanayi Sitesi'nin devam edebilmesi için kalifiye elemana ihtiyaç olduğunu belirten Hayırsever İş Adamı Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Danacı, şunları kaydetti:

"Konacık Belediyesi Başkanı kendisini herzaman esnafın yanında olduğunu göstermiştir. Konacık Sanayi sitesinin yapılırken yüzde 50'den fazlası Başkan Mehmet Tosun'un eseridir. Buranın devam edebilmesi için bir endüstri meslek lisesinin temelini atmayı düşünüyoruz. Bürokrasi işlerini hallettikten sonra yaz sezonu sonuna doğru okulun temelini atmayı düşünüyoruz. Başladıktan sonra inşallah sonunu da getireceğiz. Buralarda artık eleman gelmiyor çırak yetişmiyor. Sanayi sitelerinin devam etmesi için geleceğe usta yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Konacık Belediyesi'nin ve Konacık Sanayi Sitesi'nin çalışmaları bizi burada okul açmaya yönlendirdi. Açılacak olan lise sayesinde çocuklarımız burada okuyacak. Sanayi siteside böylece yoluna devam eder" dedi.

Sanayi sitesi esnaflarından Ahmet Birol ise " Başkanımız sayesinde yapılan sanayi sitemiz Bodrum'un yüz akıdır. Kendisine sanayi sitesi için yaptıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

Hayırsever iş adamımız Mustafa Danacı ve belediyemiz iş birliğinde Konacık Beldemize endüstri meslek lisesi kazandıracaklarını ifade eden Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun şunları söyledi:

“Esasında baktığımız zaman Esnaf Odası, Belediye ve esnaf işbirliğinde olduğunun en güzel örneklerinden bir tanesini şuanda yaşıyoruz. Değerli büyüğümüz Mustafa Danacı bize bugün müjdeli bir haberle geldi ve Endüstri Meslek Lisesi yapacağının müjdesini verdi. Şunu da belirtelim ki Lise ile ilgili Belediyemiz Meclisince imar planları onaylandı, askı süreçleri de sona erdi. İmar uygulama süreçleri devam ediyor. İmar uygulaması süreçleri bitip, tapu tescili yapıldıktan sonra da Sayın Kaymakamımızın da öncülüğünde protokolünü yapacağız. En kısa sürede Konacık Sanayi Sitesi’ne yakın mesafede buradaki kalifiye eleman ihtiyacını karşılayacak bir endüstri Meslek Lisesi yapmayı düşünüyoruz. Projelerini belediyemiz çizecek. Araziyi Kaymakamlığımız, Mal Müdürlüğü tahsis edecek ve akabinde de Esnaf Odamız okulu bitirecek. Esnafımızın kalifiye eleman talebini Lisemizde yetişecek olan gençlerimizin karşılayacağını düşünüyoruz. Biz de Belediye olarak her zaman olduğu gibi esnafımızın yanındayız, sık sık esnafımızı ziyaret ediyoruz.”